Anonymous CIA’in web sitesini çökertti

CIA’in web sitesine Cuma gününden bu yana ulaşılamıyor. Anonymous’tan haberler veren Twitter hesabında “CIA Tango down” ifadesi yer aldı. Ayrıca Meksika’daki madencilerin güvenliğini sağlamayan Madenciler Birliği’ne de saldırı düzenlendi.

Dünyanın hemen her yerinde çeşitli protestolar düzenleyen haktivist grup Anonymous, bu kez CIA’i hedef aldı. Central Intelligence Agency (CIA) web sitesi çökertildi.

Twitter’daki @YourAnonNews hesabında “CIA Tango down” mesajı verildi. Bu söz, Amerikan Hava Kuvvetleri’nde düşman etkisiz hale getirildiğinde söylenen bir klasik.

CIA’in resmi sitesi cia.gov’a erişilemiyor. Konuyla ilgili CIA yetkililerinden henüz net bir açıklama gelmedi. Yapılan açıklamada sadece durumun incelendiğinin üzerinde duruldu.

Meksika Madenciler Birliği’ne de saldırı düzenlendi

Bu arada Anonymous Meksika Madenciler Birliği’ne de saldırı düzenledi. Yüzlerce megabaytlık bilginin çalındığı belirtilen saldırının yapılma sebebi ise bir basın bildirisiyle açıklandı.

Açıklamada, “Sizler bizim madenci kardeşlerimizin güvenliğini sağlamıyorsunuz, bizler de sizlerin e-posta adreslerinin güvenliğinizi sağlamıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anonymous geçtiğimiz haftalarda FBI ile Britanya polisinin konuşmalarınıinternete sızdırmıştı. Ayrıca grup geçtiğimiz ay FBI ve Amerikan Adalet Bakanlığı’nın web sitelerini çökertmişti.

Evren Gülyaşar - 11 Şubat 2012