BLANCCO PCI DSS uyumluluğu

“Blancco mantıksal sürücüleri güvenli bir şekilde temizliyor”
Blancco LUN, kurumların depolama sistemi konfigürasyonlarının yeniden kullanımına ilişkin olarak veri merkezlerine güvenli ve maliyet etkin seçenekler sunmaktadır. Bu sayede konfigürasyonların yeniden kurulmasına ya da sabit sürücülerin imha edilmesine gerek kalmamaktadır. Blancco LUN sayesinde, yöneticiler aktif bir depolama ortamında LUN’lar gibi mantıksal sürücüleri merkezi olarak silebilmektedirler. Süreç uzaktan yönetilebilmekte ve çoklu birimlerin eş zamanlı olarak kalıcı olarak silinmesine destek verilmektedir.

Örnek Kullanım Alanları:
PCI DSS uyumluluğu

PCI DSS zorunluluklarına istinaden ödeme kartı bilgilerinin 5 yıldan fazla bir süre depolanmaması gerekmektedir. Bu da veri merkezlerinin zaman veya vaka bazlı olarak  spesifik LUN verilerini hedefleyen bir silme ürününe ihtiyaç duyduklarını göstermektedir. 

Yıkım Onarımı Testi

LUN verilerinin çok sayıda kopyası yıkım onarımı testinden sonra da mevcut olduğundan güvenlik gerekçeleri nedeniyle bunların silinmesi gerekmektedir. 

Web/Data Barındırma Abonelik Hizmetinin Sonlandırılması
Barındırmanın olduğu bir ortamda, mevcut müşterinin ayrıldığı ve halihazırdaki LUN’a yeni bir kullanıcının atandığı durumlarda  LUN’un yeniden kullanımı için silme işlemi gereklidir.