DataCore Başarı Hikayesi - Lufthansa Systems

Lufthansa Systems, havayolları ve havacılık sanayisine BT servis destek hizmetleri sunan dünyanın en önemli firmalarından birisidir. Frankfurt merkeze yakın Kelsterbach şehrinde yerleşkeli firma 12 ayrı ülkede yaklaşık olarak 4200 kişiyi istihdam etmektedir.

Çözülmesi gereken sorun

Firmanın servis hizmetleri arasında STOR (Storage on Request) adında spesifik depolama yönetimi servisi yer almaktadır. Bu servis hizmeti etkili, güvenilir ve yüksek hızda dağıtılabilen muhtelif kapasitelerdeki depolama (müşterinin uygulama sunucusu depolamaları için) gereksinimlerini içermektedir. Firma bu hizmetin sunumunda SAN temelli fiber kanal teknolojisi orijinli yapıyı (muhtelif üretici depolama aygıtlarından teşekkül eden) kullanmaktadır.
Temelde bu yapıda en büyük eksiklik; depolama gereksinimlerinin merkezi anlamda pay ve konsolide edilememesidir.

Ortam

Windows, çoklu UNIX ve Netware işletim sistemleri. Farklı yapıda depolama birimleri; IBM ESS, EMC, HDS, SSA, IDE ve düşük maliyetli fibre kanal JBOD. Brocade 12000 storage directors.

Çözüm

Merkezi anlamda üretici bağımsız çözüm arayışında olan firmaya DataCore’un amiral gemisi yazılımı olan SANsymphony cevap olmuştur. Birçok üreticinin ürününü marka bağımsız merkezi anlamda yönetebilmeye başlayan Lufthansa Systems, servis hizmetlerini çok daha hızlı ve yürütülebilir bir şekilde yapmaya başlamıştır.