E-Data Teknoloji, ZyXEL Güvenlik Ürünleri Ana Dağıtıcısı oldu

Ülkemizin önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL Türkiye, yeni Katma Değerli Distribütör (Value Added Distributor - VAD) Programı çerçevesinde E-Data Teknoloji ile işbirliği yaptı.

17-06-2012

Ülkemizin önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL Türkiye, Katma Değerli Distribütör (Value Added Distributor - VAD) Programı çerçevesinde E-Data Teknoloji ile gerçekleştirdiği işbirliği ile Türkiye'deki Güvenlik ürünleri dağıtım ağını genişletmeyi hedefliyor.

ZyXEL Türkiye’nin iş ortakları arasında yer alan E-Data Teknoloji, VAD Programı kapsamında gerçekleşen işbirliği sayesinde, ZyXEL Güvenlik ürün ve çözümleri ile kurumsal ve proje bazlı çalışan Bayi ve müşterilerine kusursuz bir hizmet bütünü sağlama olanağı bulacak.

Yeni işbirliği ile ilgili bir değerlendirme yapan ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, büyük hedefler doğrultusunda hayata geçirilen VAD Programı ile Kalite ve  rekabete yeni bir boyut kazandıracaklarını belirterek şunları söyledi:

“Günümüzde her şey IP ye ve İnternete entegre oluyor, her geçen gün tüm sektörlerde bilişim teknolojileri ve internet güvenliği ile ilgili ihtiyaçlar artıyor. Özellikle dikey pazarlarda, küçük ve orta ölçekli bayi ve son kullanıcılara uzman desteği ihtiyacı artıyor. ZyXEL’in güvenlik ürün portföyü küçük işletmelerden büyük organizasyonlara geniş bir alana hitap ediyor. Amacımız tüm alanlarda öncelikle bayilerimize, en küçük projelerinde dahi en iyi danışmanlık ve teknik destek olanağı sunmak ve  kaliteli servisi nihai kullanıcıya sağlamak. Güçlü teknik kadroya sahip daha fokus bir dağıtım sistemine ihtiyacımız artmakta. Bu çerçevede uzman kadroya sahip önemli yatırımlar yapan E-Data Teknoloji’yle aynı ortak vizyonda buluştuk ve bu alanda E-Data Teknoloji’yi çözümün liderlerinden biri olarak görüyoruz. Sürekli iyileştirme yaklaşımı, toplam kalite ve güvenli hizmet arayışı, çözüm odaklı bakış açısına sahip E-Data Teknoloji’yi iş ortağımız olarak ilk günden bu yana destekliyoruz. Yeni dağıtım programımızda da tüm gücümüzle kendilerine destek olmaya devam edeceğiz. Teknoloji dünyasının lider markalarından ZyXEL ile yaptığı işbirliğinin İş Ortaklarımız ve E-Data Teknoloji için de önemli avantajlar sağlayacağına inanıyorum.”

E-Data Teknoloji olarak müşterilerinin bilgi ve iletişim alanındaki ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılamayı hedeflediklerini belirten Genel Müdür T. Fatih Mutlu ise yeni işbirliğinden dolayı büyük heyecan duyduklarını vurgulayarak, güvenlik alanındaki katma değerli ZyXEL distribütörü olarak büyük başarılara imza atacaklarına inandığını söyledi.

 

ZyXEL Hakkında 

1989 yılında kurulan ZyXEL, dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısıdır. Kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atmış bulunan ZyXEL, 3 bin 200’den fazla çalışanı ve 70 ülkedeki merkezleri aracılığıyla 150 ülkeye çözüm sunmaktadır. Merkezi Tayvan’da olan firmanın küresel çapta 32 bölge ofisi ve 2 Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Gartner ile IDC’nin verilerine göre dünyanın en büyük DSL ve residential gateway üreticisi olan ZyXEL; Ev, Kurumsal ve Servis sağlayıcı ağ iletişim çözümlerinde 20 kategoride 300’ün üzerinde ürün sunmaktadır. ZyXELürünleri ülkemizde 2,5  milyonun üzerinde DSL kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’de toplamda 3,5 milyonu aşkın ZyXEL ürünü gerek bireysel gerekse kurumsal alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Küresel BT pazarının en önemli markaları arasında yer alan ZyXEL, ülkemizdeki faaliyetlerini 2007 yılı Haziran ayından bu yana ZyXELİletişim Teknolojileri A.Ş yerel firma olarak sürdürmektedir. ZyXEL bünyesinde üst düzey servis merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren ZyXEL Türkiye, aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika bölgesinin servis ve destek merkezi konumundadır. ZyXEL Türkiye tarafından sunulan ürün ve çözümler hakkında ayrıntılı bilgi www.zyxel.com.tr adresinden edinilebilir.

Ürün ve Servisler

Ev

Router, Wireless LAN, Wired LAN Adaptörler, Desktop Anahtarlar, Medya Sunucular  ve Oynatıcılar, VoIP Ağ Geçitleri, Print Server, HomePlug, NAS/Ağ veri Depolama ürünleri

Kurumsal

Güvenlik Cihazları ve Servisleri, Anahtarlar, Profesyonel WLAN AP ve Kontrolcüler, Ağ geçitleri, Yönetim Yazılımları.

Servis Sağlayıcı

DSL CPEs, Multimedya çözümleri, MSANs / DSLAMs, ISDN, Fiber Access, WiMAX/LTE 

E-Data Teknoloji Hakkinda:

E-Data Teknoloji 2008 yılında çeyrek asırlık tecrübesiyle Bilişim Sektörünün lider firmalarından olan Epdata Bilgisayar’ın grup şirketi olarak kurulmuştur. 

Kurulduğu günden itibaren yaptığı yatırımlar ve dünyanın ileri gelen teknoloji ve yazılım (Lexmark,Kaspersky,WinRAR  gibi.) üreticileriyle   kurmuş olduğu iş ortaklıkları ile çözüm ağını genişletmiştir. Vizyonunu “gelecek için veri güvenliği” olarak belirlemiş olan E-Data Teknoloji Türkiye çapında 1500’den fazla iş ortağı ve Türkiye’nin ileri gelen yerli ve yabancı perakende zincirleri aracılığıyla ihtiyaçlara yönelik çözümleri son kullanıcılarla buluşturmaktadır.