Fing Network Security Hakkında

2009 yılında kurulan Fing, nesnelerin internetine yönelik olarak ağ tarama, ağ güvenliği ve Wi-Fi arıza giderme ve tespit araçları geliştirmektedir.

iOS ve Android için geliştirilen Fing uygulaması 22 milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirilmiş olup, gün içerisinde uygulama üzerinden gerçekleştirilen 1 milyonu aşkın ağ taramasıyla, #1 ağ tarayıcısı haline gelmiştir. Fing uygulaması gerek App Store’da gerekse Google Play’de yüzlerce olumlu yorum almıştır.

Ev ağ güvenliği ve Wi-Fi arıza giderme ve tespiti için geliştirilen güçlü bir cihaz olan Fingbox, kullanmakta olduğunuz Fing uygulamasının pek çok özelliğini devreye almanıza imkan vermektedir. Halihazırda $1.7 milyonuı aşan bir satış rakamına ulaşan ve Indiegogo’da 20.000’i aşkın sponsor tarafından desteklenen Fingbox, Cihaz Engelleme, Saldırgan Tehdit Kontrolü ve Digital Fence (Dijital Çit) gibi pek çok özellik sayesinde evinizde kullandığınız şebekenin güvenliğini sağlamaktadır.
Yazılım geliştiricilerin Fing’in etkili cihaz tarama ve tanıma motorunu mevcut donanımlarına, hizmetlerine veya uygulamalarına eklemesine imkan veren bir Yazılım Geliştirme Kiti / SDK olan FingKit,  Fing uygulaması tarafından ayrıca sunulmaktadır. FingKit, mobil cihazlar ile  bütünleşik cihazlara ve bulut-tabanlı cihaz tanıma hizmetlerine yönelik Yazılım Geliştirme Kitlerini / SDK’ları içinde barındırmaktadır.

Yazılım geliştirme, bilgisayar ağı hizmetleri, UX/UI tasarım ve pazarlama alanlarında uzman bir kadroyu bünyesinde barındıran Fing’in Londra, San Francisco ve Roma’da yerleşik ofisleri bulunmaktadır.