Evinizi ve ailenizi çevrimiçiyken korumaya yönelik tak-çalıştır ağ güvenlik cihazı ve mobil uygulama. 30,000’i aşkın evde ağ ve aygıtların güvenliği artık Fingbox’tan soruluyor.

Fingbox, evinizdeki ağı ve bu ağa bağlı tüm cihazları yönetme, güvence altına alma ve kontrol etme konusunda sizlere yardımcı olan dijital bir ortak. Fingbox sayesinde ağınızı yönetmeniz, güvence altına almanız ve kontrol etmeniz mümkün- üstelik dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde.

Ebeveyn Kontrolleri

Çevrimiçi olduklarında çocuklarınızı yönetmek için mükemmel bir cihaz var  artık elinizde. Sizlere sunduğumuz kolay kullanımlı bu cihaz sayesinde tek bir tıkla ebeveyn kontrolü özelliklerini devreye alabileceksiniz.
•    Internet Servis Kesme Programlama
•    Tek Tıkla Cihaz Engelleme
•    Cihaz Kullanım ve Takip
•    Kimin Evde ve Çevrimiçi Olduğunu Takip Etme


Ağ Performansı

Ağ hızınız sizi yavaşlatıyor mu? ISP’nizin doğru düzgün bir dağıtım yaptığından şüpheli misiniz? Fingbox ağ performansınızı iyileştirme konusunda size yardımcı olur, bu sayede de bağlantınız daha hızlı ve güvenilir hale gelir.
•    ISP Servis Kesme İzleme
•    Şehir ve Ülke Bazında ISP Sıralama
•    Otomatikleştirilmiş İnternet Hız Testleri
•    WiFi Hız Testleri
•    Bant Genişliği analizleri

Ağ Güvenliği

•    7/24 Ağ İzleme
•    Vaka Takibi
•    Sızma Tespiti
•    Açılmış Port Tespiti
•    Açılmış Bağlantı Noktalarının UPnP Vasıtasıyla Kapatılması
•    Rogue ve Evil Twin Erişim Noktalarına İlişkin Uyarılar
•    KRACK Saldırısı ve MiTM Saldırı Tespiti


Fingbox’ın Bağlanması
Fingbox’ın kurulumu bir hayli kolaydır. Tamamıyla Tak-Çalıştır prensibiyle tasarlanmıştır. Tüm yapmanız gereken Fingbox’ınızı Hazırlamak ve Fing Uygulamasını İndirmek. Bu konuyla ilgili olarak lütfen aşağıdaki kısımları okuyunuz.

Fingbox’ınızı Hazırlayın

1.    Mavi gövde üzerindeki delikten kabloları geçirin
2.    Kabloları beyaz gövdeye takın
3.    Hemen ardından beyaz gövdeyi mavi gövdenin içine yeniden yerleştirin.


Fing Uygulamasını İndirin
1.    iOS veya Android için Fing mobil uygulamasını indirin.
2.    Uygulama yüklendikten sonra, sağ uç tarafta alt kısımda yer alan menü çubuğundaki Fingbox sekmesine gidin.
3.    Sağ üstte yer alan Fingbox simgesine tıkladıktan sonra uygulamada belirtilen adımları takip ederek kurulumu tamamlayın.Fingbox neler yapabilir?
Fingbox’ınız sayesinde İnternet arıza gidermeden tutun da ağ güvenliğine varana kadar işinize yarayacak pek çok şeyi yapabileceksiniz.


Aile fertleriniz için kullanıcılar yaratabilir, aile bireylerince kullanılan cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi cihazları Fingbox’a atayabilir ve böylelikle kimin evde olduğunu ve hangi cihazların kullanılmakta olduğunu takip edebilirsiniz.

Ağınıza katılan yeni cihazlar olduğunda ikaz uyarısı alırsınız. Uyarıya konu olan cihazı isterseniz “OK” e basarak onaylayabilir ya da dilerseniz “BLOCK” tuşuna basmak suretiyle Fingbox gösterge tablosundan engelleyebilirsiniz.

Ödev yapma ya da yatağa girme vakti geldiğinde çocuklarınız hala çevrimiçi durumda iseler, onların cihazlarını duraklatabilirsiniz. Ağınız üzerinde yer alan herhangi bir cihazı dilediğiniz zaman duraklatabilirsiniz.

Evinizde kullandığınız İnternet hizmetinin hızı için bir kıyaslama ölçütü oluşturmak amacıyla İnternet hız testi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu testleri ilerleyen dönemlerde yeniden yaptığınızda bağlantınızın eskiye kıyasla daha mı hızlı yoksa daha mı yavaş olduğunu görebilirsiniz.
Bulunduğunuz yerden hiç ayrılmadan  Wi-Fi hız testi yapabilirsiniz. Ardından evin içinde dolaşıp aynı testi farklı odalarda gerçekleştirerek evinizde Wi-Fi’ı en iyi çeken noktaları tespit edebilir, Wi-Fi açısından ölü bölgeleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Ağınız üzerinde yer alan ve İnternet hizmetinin yavaşlamasına neden olduğunu düşündüğünüz cihazları seçebilir ve böylelikle sorunun bizzat hangi cihazdan kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Hangi cihazların evinizin yakın civarında olduğunu görebilir, oluşturduğunuz takip listesine başka cihazlar ekleyebilirsiniz.

Ağınıza yeni cihazlar katıldığında, hız testleri yapıldığında, Wi-Fi testleri gerçekleştirildiğinde ağınızda tam olarak neler yaşandığını gözlerinizle görebilirsiniz.