FireEye tek başına dünya çapında %39 pazar payına sahiptir.
 

FireEye‘ın OrtaDoğu’daki pazar payı %81’in üzerindedir.  
 

FireEye platformu başka hiçbir güvenlik şirketi tarafından sunulamayan bir teknoloji, hizmet ve tehdit alanında edinilmiş yoğun tecrübe bileşkesini biraraya getirerek IT varlıklarınızı korur.

• Müşteri Değer Geliştirme Ödülü Web& E-Posta İçeriği Security Global , 2014
   
FireEye cihazlarından alınan verim tek kelimeyle olağanüstü…

FireEye zero-day vakalarını yakalamakta usta olduğu kadar, bunları yakalamada diğer geleneksel imza-bazlı tespit sistemlerinden çok daha hızlı davranma yeteneğine sahip.

• Tehdit istihbaratı üzerine aksiyon alabilme yeteneği altyapıya sonradan ekleme değil altyapının içerisine gömülü bir bileşen olmalıdır. Bu kavramın erken göstergelerinin şebeke güvenlik çözümlerine entegre edilmiş halini FireEye’da gördük.

• Çin ordusunun geride kaldığı çok net ortadaydı. (FireEye COO) (http://www.networkworld.com/news/2014/022814-china-cyberespionage-279309.html)  

• Eskiden kalma Siber Güvenlik Ürünleri, bu ürünleri kullanan kurumların %97’sini korumakta yetersiz kalmıştır. (http://finance.yahoo.com/news/study-fireeye-mandiant-reveals-legacy-120000123.html?.tsrc=applewf)  

• 2013 yılında 13 adet Zero-Day saldırısının, tam 11 tanesini FireEye tek başına tespit edebilmişken, diğer tüm üreticiler ve şirketlerin tamamı sadece 1 tanesini tespit edebilmiştir.  
 

• Anti-Virüs’ün artık bir ÖLÜDÜR ( http://www.theguardian.com/technology/2014/may/06/antivirus-software-fails-catch-attacks-security-expert-symantec )  

Microsoft: Internet Explorer’daki Zafiyet, Uzak Kodla Çalışma Başlatılmasına Zemin Hazırlayabilir, FireEye bunu tespit edebilen TEK üretici olmuştur. Microsoft tarafından onaylanmıştır. (https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/2963983.aspx)  

FireEye Alriyadh Gazetesinde: http://www.alriyadh.com/931009  

FireEye Alarabiya/MBC’de : http://www.alarabiya.net/ar/technology/2014/04/28/اكتشاف-ثغرة-أمنية-خطيرة-في-متصفح-إنترنت-إكسبلورر-.html  

FireEye, Inc. 2013 yılında Kuzey Amerika’nın En Hızlı Büyüyen güvenlik Şirketi Olmuştur.

• (FireEye + Mandiant) Gelişmiş Israrcı Tehdit (Advanced Persistent Threat –APT) Uygulamasında tüm diğerlerinin kat be kat önünde yer almaktadır.