Lexmark'ın A'dan Z'ye güvenliği

Güvenilir olmayan yazdırma, güvenilir olmayan BT anlamına gelir. Lexmark'ın ürün güvenliğine olan kapsamlı yaklaşımı, günümüzün karmaşık işletme bilişim ortamlarındaki A'dan Z'ye her türlü tehdide odaklanır.

Yazdırma altyapınız, kuruluşunuzun güvenlikle ilgili yapılacaklar listesinin en alt sıralarına kadar düştüyse başınız derde girebilir. Daha önemli güvenlik sorunlarınız olabilir ve basılı kopya alanındaki güvenliği ve verimliliği dengede tutmak oldukça zorlaşabilir. Ancak gecikmeler, felakete yol açabilir. Birden fazla tedarikçiden elde ettiğiniz ve artık antika haline gelmiş çıktı aygıtlarından oluşan bir yazdırma alt yapısıyla geçirdiğiniz her gün, kaza riskinizi artırır.

Quocirca'nın araştırması, kuruluşların %60'ından fazlasının yazdırmayla ilgili veri ihlali yaşadıklarını kabul etmelerine rağmen, yazdırma güvenliğine düşük öncelik verdiklerini gösteriyor.

Lexmark size yardım edebilir. Yaptığımız işin temeli, dijital kopya ile basılı kopya bilgileri arasında güvenilir bir köprü kurmaktır. Servisler, çözümler, donanım ve üretim yazılımları alanlarında sahip olduğumuz temel teknolojilerle, belgeyle aygıt arasında, ağ ve aradaki tüm noktalar üzerinde, yazdırma güvenliği açığı riskini azaltır ve sorunsuz bağlantılar kurarız.

Güvenli erişimin yapı taşları
Kuruluşunuzun, ağ yazdırma cihazına bağlanmak için oturum açması gerekiyor mu? Birçok kuruluş, şaşırtıcı bir şekilde bu özelliğe sahip değil. Lexmark ürünlerinin güvenli erişim özellikleri, hassas, değerli ve korunan bilgilerle yalnızca kimlik doğrulanması ve yetkilendirilmesi yapılmış kullanıcıların çalışabilmesini sağlıyor. Kullanıcı kimlik onayını yapılandırmak, Active Directory entegrasyonu, ağ üzerinde veya kartla oturum açma ve hatta iki aşamalı kimlik doğrulama sayesinde oldukça kolay. Bu tür dahili teknolojilerden yararlanmak, önceden tanımlanmış kullanıcı erişim denetimlerinin dağıtımını ve güçlendirilmesini kolaylaştırır.


Yazdırma filonuzu korsanlık faaliyetlerine kapalı bir alan haline getirin.
Ağ güvenliğinizi destekleyen, düzgün yapılandırılmış özellikler, Lexmark aygıtlarınızı yetkisiz erişimden korur. Lexmark aygıtları, gereksiz özellikleri devre dışı bırakmaktan aygıt arabirimini kilitleyip içerdiği verileri korumaya kadar, saldırılara karşı aygıtınızı kuvvetlendirmenize yardımcı olacak birçok tümleşik özellik sunar. Bu, ağ arabirimlerini kötü niyetli kullanıcılara karşı güvende tutmanın etkili bir yoludur.

Güvenli uzaktan yönetim, ağ bağlantılı lazer yazıcılar ve çok işlevli ürünlerden oluşan bir filoyu etkin bir şekilde yönetmeyi sağlayacak geniş bir araç ve aygıt özelliği yelpazesi sağlar. Güçlendirilmiş aygıt erişimi, denetim günlüğü, dijital olarak imzalanmış ürün yazılımı yükseltmeleri, sertifika yönetimi, HTTPS, SNMPv3 ve güvenli parola sıfırlamadan oluşan bir birleşimle, aygıt yönetimini yetkili personelle sınırlayabilir ve aygıt ayarlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Kuruluşunuzun sırlarını saklayacak dahili sabit diskler içeren Lexmark yazıcıları ve çok işlevli ürünleri, dikkatle tasarlanmış bir sabit disk güvenliği sunar. Bu koruma kalkanı, hem sabit diskte saklanan verilerin güvenliğini artırır hem de kötü niyetli kullanıcıların gizli bilgilere erişimini engellemenizi sağlar.

Belge güvenliğinde kolaya kaçmayın
Birçok kuruluşun yazdırma aygıtlarını ve ağ trafiğini güvenli kılmak için attığı adımlara rağmen, çoğu zaman belgelerin kendisi kontrolden geçmez.  Yazdırma aygıtınızın çıktısı olan bilgi, en zayıf noktanız olabilir. Bunun en büyük sebebi ise bu açığın dışarıdan değil kuruluşunuzun içinden kaynaklanmasıdır.

Kurulumu yapılabilen güvenlik çözümlerimiz, aygıtın ve ortamınızın güvenliğini iyileştirmek için Lexmark akıllı MFP platformundan yararlanır. Ayrıca, Lexmark Yazdırma Yönetimi ve Gizli Yazdırma gibi çözümler, hazırlanan belgelerin korunmasını sağlar.


IDC MarketScape, Lexmark'ın Güvenlik Çözümleri ve Basılı Kopya Hizmetlerinde lider olduğunu duyurdu.

Raporu okumak için tıklayınız