Lexmark Çok Katmanlı Güvenlik

Basılı kopya ve dijital ortamın bağlantılı doğasının genişlemeye devam etmesi nedeniyle, riski ve düzenlemelerle uyumu yönetmek için etkili stratejilere ve güçlü çözümlere ihtiyacınız vardır. Cihazlarınızı, belgelerinizi, bilgilerinizi ve ağ altyapınızı daha iyi yönetmenize ve korumanıza yardımcı olacak güçlü, çok katmanlı güvenlik özellikleri ve tümleşik özellikler için Lexmark'a bakın.

Güvenli Uzaktan Yönetim

Uzaktan şeffaflık ve kontrol olanağına sahip olmak, çıktı filonuzu daha etkili yönetebilmenizi sağlar. Lexmark yazıcılar ve MFP'lerde, uzaktan cihaz yönetimini kolay ve daha güvenli hale getiren birçok özellik bulunmaktadır.

Bu Özellikler Arasında Şunlar Yer Almaktadır:

Denetim Günlüğü, Dijital Olarak İmzalanmış Bellenim Güncellemeleri, Sertifika Yönetimi, HTTPS, SNMPv3, IPv6, Güvenli Parola Sıfırlama, Yedek Parola

Güvenli Ağ Arabirimleri

Ağa bağlı bir cihazı kuvvetlendirmek cihazın ağ arabirimlerini koruma altına alma, gereksinim duyulmayan ya da kullanılmayan özellikleri ve işlevleri ortadan kaldırma ve cihaz tarafından barındırılan verileri koruma sürecidir. Lexmark yazıcılar ve MFP'lerde aşağıdakiler de dahil olmak üzere, çeşitli kuvvetlendirilmiş mekanizmalar bulunur:

TCP Bağlantı Filtreleme, Bağlantı Noktası Filtreleme, 802.1x Bağlantı Noktası Yetkilendirme, IPSec, Güvenli SNTP, Faks/Ağ Ayrımı.

Güvenli Erişim

Söz konusu olan ağ güvenliği olduğunda, ağ tarama ve yazdırma verileri göz ardı edilen konulardır. Lexmark yazıcılarında hassas bilgilerle ilgili koruma düzeyini arttıracak ve kullanıcılara erişim hakkı verecek standart özellikler bulunur.

Bu Özellikler Arasında Şunlar Yer Almaktadır:

Korumalı USB Bağlantı Noktaları, LDAP Adres Defteri Arama, Doğrulama ve Yetkilendirme, Gönderenin E-posta Adresini Otomatik Ekleme, Blok Yapı, Güvenlik Şablonları, Güvenli LDAP, Erişim Kontrolleri, Oturum Açma Sınırlamaları, Operatör Panel Kilidi, Gizli Yazdırma, PrintCryption Kartı, Gelen Faksı Bekletme.

Ortak Kriter Sertifikaları

Birçok Lexmark çok işlevli ürün (MFP'ler) bilgisayar güvenliği sertifikaları alanında uluslararası bir standart olan Common Criteria for Information Technology Security Evaluation (Bilgi Teknolojisi Güvenlik Değerlendirmesi Ortak Kriteri) (ISO/IEC 15408) aracılığıyla doğrulanmıştır.