Kurumsal BT ortamları, artık eskisinden çok daha karmaşık. Aynı zamanda siber suçlular da her ölçekten işletmeye saldırmak amacıyla giderek daha kurnazca geliştirilmiş yöntemler kullanıyorlar. BT güvenliği hükümlerini ve BT yönetimini bu güçlüklerin önüne geçilecek şekilde geliştirilmeyen işletmeler kendilerini riske atmış olur. Kaspersky Endpoint Security for Business | Advanced, tehditlere karşı koruma alanında ödüllü teknolojilerin yanı sıra sunduğu diğer güvenlik işlevleri sayesinde işletmenizin çok katmanlı savunma uygulamalarından yararlanmasını sağlar. Veri kriptolama özelliği, bir dizüstü bilgisayar kaybolduğunda veya izinsiz kullanıcılar verilerinizi çalma teşebbüsünde bulunduğunda gizli işletme bilgilerinin korunmasını sağlarken güvenlik açığı tarama ve yama yönetimi teknolojileri, işletim sistemleriniz ve uygulama yazılımlarınızdaki güvenlik açıklarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

BT sistemlerinin yönetim verimliliğini artırır
Günümüzün karmaşık kurumsal BT ortamlarında, her gün gerçekleştirilmesi gereken temel sistem yönetimi görevlerinin sayıca fazla olması yorucu olabilir. Sistem yönetimi işlevlerimiz, çeşitli güvenlik ve yönetim görevlerini otomatik hale getirerek BT yönetim işlerindeki karmaşıklığı azaltır. BT ağınızda görünürlüğünü artırdığınız gibi birçok güvenlik ve yönetim işlevini tek bir sistem ve güvenlik yönetim konsolu üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik açıklarını ortaya çıkarır ve yama yönetimi sağlar
İşletim sistemi ve uygulamalardaki yama uygulanmamış güvenlik açıkları, siber suçlular için kurumsal ağlara saldırmanın en yaygın yollarından biri haline gelmiştir. Bu durumun farkında olan Kaspersky, otomatik güvenlik açığı tarama ve yama yönetim-dağıtım teknolojileri geliştirmiştir. Güvenlik açığı tarama ve en son yamaları dağıtma işlevleri üzerinde merkezi kontrol olanağı sunan Kaspersky, tehditlere maruz kalma olasılığını azaltmanıza yardımcı olur.

Hassas kurumsal bilgilerin kaybolmasını önler
Bir dizüstü bilgisayar veya mobil bir cihazın kaybolması gizli bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesine yol açabilir. Esnek veri kriptolama işlevimiz, dosyalara, klasörlere, disklere ve çıkarılabilir cihazlara şifreleme uygulamanızı sağlar. Veri kriptolama kolayca yapılandırılabilir ve ağınızda çalışan diğer tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojilerini kontrol etmek için kullandığınız yönetim konsolundan yönetilebilir.

İş istasyonları ve daha fazlası için çok katmanlı koruma sağlar

Kötü amaçlı yazılım ve saldırılara karşı sınıf lideri çok katmanlı savunmalarımız Windows, Mac ve Linux masaüstü ve dizüstü bilgisayarları, Windows ve Linux dosya sunucularını bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı korur. Bu teknolojiler, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için Uygulama Denetimi, Cihaz Kontrolü ve Web Kontrolü araçlarıyla eksiksiz hale gelir. Güçlü kontrol araçlarımız ile uygulamaların nasıl yürütüleceğini yönetebilir, izinsiz çıkarılabilir cihazların kullanımını engelleyebilir ve internet erişim ilkeleri uygulayabilirsiniz.

Mobil cihazları ve verileri koruma
Sıkı mobil güvenlik teknolojileri, en popüler mobil platformları kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına, spam ve diğer saldırılara karşı korumanızı sağlar. Ayrıca Kaspersky Endpoint Security for Business | Advanced, tek bir arabirim üzerinden çeşitli Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ve Mobil Uygulama Yönetimi (MAM) işlevlerini etkinleştirerek zamandan tasarruf etmenizi ve birleşik mobil güvenlik ilkelerini kolayca uygulamanızı sağlar.

Sistemleri ve güvenlik yönetimini merkezi hale getirir
Tüm uç nokta güvenlik teknolojileri üzerinde merkezi kontrol sağlamanıza olanak veren, yüksek düzeyde entegre yönetim konsolumuz Kaspersky Security Center ile birlikte kullandığınız Kaspersky Endpoint Security for Business | Advanced, yönetim işlemlerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. En popüler güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) ürünlerinden ikisi olan HP ArcSight ve IBM QRadar ile entegrasyon işletmelerin kurumsal düzeyde ihtiyaç duydukları gerçek zamanlı veri izleme özelliklerine sahip olmalarını sağlar.