Kaspersky Lab Facebook hesabında 1 milyon hedefine ulaştı!

Facebook’ta 1 milyon takipçiye ulaşan Kaspersky Lab, bu rakamla internetteki en popüler ücretli AntiVirüs şirketi oldu.

Güvenli içeriğin ve tehdit yönetimi çözümlerinin lider geliştiricisi Kaspersky Lab, küresel Facebook hesabı üzerinden 1 milyonun üzerinde arkadaşı olduğunu duyurdu. Bu yılın temmuz ayı içerisinde şirket, %34’lük bir artışla Facebook sayfalarında 1.5 milyondan fazla hayran topladı. Şirketin twitter hesaplarında ise, küresel çapta toplam 200 bin takipçisi bulunuyor.

Modern ve yenilikçi bir şirket olarak Kaspersky Lab, internetteki gelişmelere büyük önem veriyor. Şirket, bu yılın haziran ayında,  sayfalarının takipçi sayısına bağlı olarak, en popüler ücretli AntiVirüs şirketi oldu.

IT GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELER BU SAYFALARDA

Kaspersky Lab’in sosyal ağlardaki sayfaları, sadece kurumsal haberlerle ilgili bilgi paylaşımında bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda IT güvenliği dünyasından en sıcak haberleri de takipçilerin bilgisine sunuyor. Bunun son örneği, uluslararası siber silahlar, Duqu ve Flame’in analizleri sürecinde gerçekleşti. Kaspersky Lab’in sosyal ağlardaki sayfalarında yer alan, son derece karmaşık yapılı ve uluslararası siber silahlar olarak aktif bir biçimde kullanılan zararlı programlar Duqu ve Flame üzerine yapılan analizler, takipçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Şu anda da şirket, yine Facebook ve twitter hesapları üzerinden, son dönemde keşfedilen karmaşık bir siber casusluk aracı olan ve hükümet seviyesinde destekleniyor gibi görünen Gauss üzerine güncellemeler sunuyor.

Kaspersky Lab Sosyal Medya İlişkileri Direktörü Evgeny Chereshnev, şirketin Facebook’ta hedeflediği takipçi sayısına ulaşmasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Gerçek anlamda global bir şirketiz; bugün 200 farklı ülkede yaklaşık 300 milyon kullanıcımız bulunuyor. Sektörün küresel lideri olarak Kaspersky Lab, genç, yenilikçi ve esnek bir şirket olarak kendini tanımlıyor. Müşterilerimizle verimli ve çok katmanlı bir iletişim kurmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Sosyal ağlar, bu iletişimin vazgeçilmez bir parçası. Hem müşterilerimize hem de IT tehditlerinden korunmakla ilgilenen herkese en iyi içeriği sunmaya devam etmek adına elimizden geleni yapıyoruz.”