Kaspersky Security for Virtualization Kullanmanız İçin 5 Sebep

Sanal makinalarında fiziksel makinalar kadar zararlı yazılımlara karşı korunmaya ihtiyaç duyduğu tartışmasız bir gerçek. Bu sebeple IT profesyonellerinin sistemlerini üstün koruma teknolojileri ile koruması çok önemlidir. Fakat sanal yazılımlarınızı ölçeklendirmeye başladığınızda güvenlik yazılımları donanım performansını etkileyebilmektedir. Kullandığınız anti-virüs sanallaştırmanın işletmenize kazandıracaklarının fazlasını kullanıyor olabilir. Kaspersky Lab günümüzün tehditlerine karşı sisteminizi korurken aynı zamanda iyi bir performans sağlayan bir anti-malware çözümü geliştirdi. Kaspersky Security for Virtualization istemcisiz bir anti-malware çözümüdür ve VMware’s VShield Endpoint ürünü ile güvenli sanal ortamlar oluşturmak için birlikte çalışır. Aşağıdaki 5 sebep, sanal sistemlerinizi korumak için Kaspersky kullanmak konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır. Yazının devamını okuyarak Kaspersky'nin nasıl dünyanın en büyük ve bağımsız güvenlik yazılımı şirketi haline geldiğini keşfedin.

1. Birleşik Yönetim: Gardner'ın Kaspersky'yi Uç Nokta Koruması Platfromlarında lider olarak tanımlamasının bir nedeni var. Kaspersky ağ yöneticisinin ihtiyaçlarını anlıyor. Diğer sanal güvenlik çözümlerinin aksine Kaspersky, sanal, fiziksel ve mobil cihazları bir konsoldan yönetmenize imkan sağlıyor. Bu sayede yönetim çalışmaları ve maliyetleri düşmekte, kurallar, güncellemeler ve risklerin tümü bir konsoldan yönetilebilmektedir.

2. Eşsiz koruma: AV-Comparison tarafından "2011 Yılının Ürünü" olarak tanımlanan Kaspersky, zararlı yazılım saptama ve zararları düzeltme konusunda diğer rakiplerinden çok daha fazla birincilik ödülü kazanmıştır. Sadece anti-virüs teknolojileri geliştirmesi konusunda faaliyet gösteren 800'ü aşkın çalışanı ile günümüzdeki 70000 tekil tehdide karşı sizi kimsenin Kaspersky'den daha iyi koruyamacağından emin olursunuz.

3. Sanallaştırma için optimize edilmiş: Kaynakları kullanan ve AV fırtınası oluşturan gereksiz anti-virüs uygulamaları bulunmadığından, Kaspersky sanal cihaz taramalarını sunucu üzerindeki tüm sanal makinaları preformansı optimize ederek yapar. Kaspersky Security for Virtualization sanal makinaları oluşturuldukları andan itibaren korumaya alır. Bu sayede istemci tabanlı çözümlerde ortaya çıkan "hazırlanma-boşluğu"nu ortadan kaldırır.

4. Düşük Kaynak İhtiyacı: Sunucunuzun donanımı güvenlik yazılımı yüzünden yüklenmeye uğramayacaktır çüknkü Kaspersky efektif zararlı yazılım taramasında uzun süredir liderdir. Bizim antivirüs motorumuz düşük kaynak gereksinimi kullanan sıkıca entegre bir kod tabanından oluşmaktadır.

5. vShield ile sıkı entegrasyon: Kaspersky Security for Virtualization sanal makinalar için taneli kural uygulamasına imkan sağlar. Bu kurallar, sanal sunucular vMotion ile başka bir sunucuya taşınsalar bile onlarla birlikte gider. Ayrıca yöneticiler Kaspersky'nin yönetim konsolu ile fiziksel ve mantıksal bilgisayar yapısını görebiliriler.