NovaBACKUP %50’lere varan oranlardaki üstün yedekleme hızı avantajı ile rakiplerine gözdağı Verdi!

Veri yedekleme teknolojileri lider üreticisi NovaStor yedekleme hızında süratini bir üst düzeye çıkarmayı başardı! Gerçek ortamda yapılan bire bir karşılaştırmada NovaBACKUP rakiplerini (Symantec Backup Exec ve Acronis Backup & Recovery) hız anlamında yarı yarıya oranda geride bıraktı.

NovaBACKUP gerçek ortamda Top Speed’e ulaştı!

NovaBACKUP 14.0 (windows ortamında) kısa sureli yedekleme zamanlarını yeni yedekleme motoru ve üstün sıkıştırma algoritmaları sayesinde yakaladı. Ürünün hız avantajını konfirme etmek amaçlı olarak NovaBACKUP Business Essentials rakipleri olan Acronis Backup & Recovery ve Symantec Backup Exec ile özdeş ortamlarda test edildi.
Test sistemi olarak 16GB belleği ve Intel Core CPU’su olan pc sistemi kullanıldı. Varsayılan değerler olan Volume Shadow Services etkin hale getirildi, sıkıştırma ve doğrulama seçenekleri aktif bırakıldı. Yedekleme hedef medyası olarak da USB HDD seçildi.
Windows 2008 R2 Sunucusu yüklü olan sistemde NovaBACKUP’ın üstün performansı ve hızlı veri aktarım değerleri açık bir şekilde gözlendi. 123 GB’lık verinin USB 3.0 sabit diske aktarımında süreler; NovaBACKUP Business Essentials: 12 dakika, Symantec Backup Exec 2012: 26 dakika ve Acronis Backup & Recovery: 28 dakika olarak ölçüldü.