PDF yazılımınız size nasıl para kazandırır?
Belgelerinizi oluştururken kullanabileceğiniz PDF uygulamanız size birçok fayda getirebilir. Bu yolla tasarruf sağlamak ise, çoğumuzun aklına gelmeyen, düşünmediğimiz bir unsurdur. Platform bağımsız dokümanlar yaratarak belgelerinizi saklamak yolu ile korumak için PDF formatı bugünün firmalarınca kullanılan en aktif araçlardan birisidir. PDF aslında kullanıcılarına birçok tasarruf olanakları da sunmaktadır;

Kağıt kullanmaksızın belgelerinizi saklayabileceğinizden ötürü tasarruf edersiniz;
Foxit Reader 7 gibi bir PDF okuyucu kullanarak (pc veya mobil cihaz üzerinde) PDF dosyalarınızı çıktı almadan okuyabilir, paylaşabilirsiniz. Ortalama bir ofis kullanıcısının senelik bazda 10000 adet çıktı aldığı düşünülürse bu çok ciddi anlamda tasarruf demektir. Aynı zamanda basılı kopyaların saklanması, korunması ve hatta gerektiğinde yok edilmesi bile önemli birer maliyet kalemleridir.

PDF yazılımı pahalı değildir;
Kurumsal nitelikte bir kelime işlemci yazılımı satın alınması noktasına gelindiğinde ise bu işlemleri yapacak komple bir süit (veri tabanı yazılımı, elektronik tablo yazılımı ve diğer benzeri uygulamalar) paketi satın alınması gerekliliği bulunmaktadır. Aslında temel problem kullanıcıların süit içerisindeki sadece kelime işlemci yazılımı (Word processor) kullanmalarından gelmektedir. Dolayısı ile oluşturulan belgelerin paylaşımı için ilgi dosyaların paylaşım tarafı içinde aynı yazılımı kullanma zorunluluğu nedeni ile maliyetler daha da artmaktadır.
PDF yazılımı satın almamız gerekli olan tüm araçlara tek bir noktadan sahip olmanız anlamı taşır. Paylaşım yaptığınız kişilerin ücretli PDF yazılımına da ihtiyacı yoktur, dosyaları okumak için Foxit PDF Reader gibi ücretsiz bir yazılımları olması yeterlidir.
En iyisi ise farklı kelime işlemci yazılımları ile yaratılan belgeleri ticari PDF yazılımları ile (örneğin;  Foxit PhantomPDF) halen PDF formatına çevirebiliyor ve düzenleyebiliyor olmanızdır.
Birçok PDF yazılımı ile standart olarak sunulmakta olan güvenlik unsurlarını da (dosyalara şifre verebilme, belge içeriğini kriptolama vb) göz önünde bulundurduğunuzda toplam sahip olma maliyetlerinizin ne derece düştüğünü fark ediyor olacaksınız.