12 Ekim'de Dell, EMC Corporation'ı alacağını, VMware'i ise halka açık şirket olarak işletmeye devam edeceğini belirten bir kesin anlaşma imzaladığını. Bu sadece Dell ya da müşterileri için değil, herkes için heyecan verici bir haber.

Dell ve EMC şirketlerinin birleşmesiyle, tamamlayıcı ürün portföyleri, satış ekipleri ve AR-GE yatırım stratejileri ile 2 trilyon ABD doları değerindeki bilgi teknolojisi pazarının son derece ilgi çekici alanlarında bir sektör lideri ortaya çıkacaktır. Bu işlem; PC, Sunucular, Depolama ve Sanallaştırma alanlarında lider konumdaki dünyadaki en büyük iki teknoloji franchise şirketini birleştiriyor ve sektörümüzün Dijital Dönüşüm, Yazılım Tanımlı Veri Merkezi, Hibrit Bulut, Yakınsanmış Altyapı, Mobil ve Güvenlik gibi en hızlı büyüyen alanlarındaki güçlü becerileri bir araya getiriyor.

Birleştirilen Dell, müşterilerin güncel ve gelecekteki BT ihtiyaçlarını hızla gelişen bir ortamda karşılamak için en iyi konuma sahip şirket olacaktır. Ayrıca bu özel sahiplik yapısıyla Dell uzun vadeli sonuçlar için yatırım yapma esnekliğine sahip olacaktır.

Birleştirilen Dell, aynı zamanda Dell kanal iş ortaklarına daha fazla gelir artırma fırsatı sunacak ve müşterilerinize yönelik geleceğe hazır ve rakipsiz ürün, servis ve yazılım setleri sayesinde işletmenizin farkını ortaya koymasına yardımcı olacaktır.

Bu işlemin tamamlanmasının ardından Michael Dell, birleştirilen şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak yönetmeye devam edecektir.

Bu işlem, gereken yasal onayların ve EMC hissedarlarının onaylarının alınması dahil olmak üzere diğer mutat koşullara bağlıdır. İşlemin, Dell 2017 Mali Yılının üçüncü üç aylık döneminde kapatılması beklenmektedir.