Uygulamaları kontrol etme
Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT, BT yöneticilerinin, kurumsal ağınızda uygulamaların nasıl çalıştığını yönetmesine yardımcı olan Uygulama Kontrolü özelliklerini içerir:

• Uygulama İzleme - uygulamaları izler ve onları güvenilmeyen, kısıtlı ve güvenilir olarak sınıflandırır
• Uygulama Başlatma Kontrolü – uygulamaların başlatılmasını engellemeyi, denetlemeyi veya başlatılmalarına izin vermeyi kolaylaştırır
• Uygulama Ayrıcalık Kontrolü – bir uygulamanın kayıt defteri, dosya sistemi veya diğer kaynaklara erişim izninin olup olmadığını kontrol eder

Kara listedeki uygulamaları engelleyen Varsayılan Olarak İzin Ver ilkesini etkinleştirebilir veya yalnızca beyaz listedeki uygulamaların başlatılmasına izin veren Varsayılan Olarak Reddet ilkesini uygulayabilirsiniz.

Beyaz Listeye Alma
Kaspersky şu anda kendine ait bir Beyaz Liste Laboratuvarına yatırım yapan tek şirkettir. Laboratuvar yaygın uygulamaların güvenlik durumunu değerlendirir ve çalıştırılması güvenli olan programlar beyaz liste veritabanına eklenip eklenemeyeceğine karar verir. Kaspersky'nin dinamik beyaz listeye alma hizmetinden gelen bilgiler, etkili Uygulama Kontrolü'nü desteklemeye yardımcı olur.

Beyaz liste güncellemeleri, en yeni beyaz liste bilgilerinin Kaspersky müşterilerine ulaştırılmasını sağlamaya yardımcı olan bulut tabanlı Kaspersky Security Network'ten gönderilir.

Cihazları kontrol etme
Çıkarılabilir cihazları kurumsal ağınız üzerindeki neredeyse her sisteme bağlamak kullanıcılar için kolaydır. Bu cihazlar da kötü amaçlı yazılım saldırılarının kaynağı olabilir veya gizli işletme verilerinin çalınması için kullanılabilir. Kaspersky Cihaz Kontrolü özellikleri, yalnızca yetkili cihazların kurumsal ağınıza bağlanmasını ve sadece yasal işlemler için kullanılmasını sağlamanıza olanak tanır:

• Yetkisiz cihazlardan kaynaklanan veri kaybı veya kötü amaçlı yazılım yüklemesi riskini ortadan kaldırmak için cihaz erişim ayrıcalıklarını kontrol edebilirsiniz. Erişim ayrıcalıkları cihaz türü, veriyolu veya belirli bir cihazın seri numarasına göre ayarlanabilir.
• Kullanıcılarınızın çalışma saatlerinde üretken olmasını ve 'hareket halindeki veriler' ilkelerinize uyulmasını sağlamaya yardımcı olmak için Cihaz Kontrolü, belirli kontrollerin hangi zamanlarda yapılacağını belirtmenize olanak tanır.

Web kullanımını kontrol etme
Web Kontrolü işlevleri, kullanıcılarınızın web tarayıcısı etkinliklerini kategori, içerik veya veri tipine göre izlemeniz ve filtrelemeniz için size kolaylık sağlar. Kullanıcılarınızın oyun web siteleri, sosyal ağlar veya kumar siteleri gibi web siteleri veya web sitesi kategorilerindeki etkinliklerini yasaklamak, sınırlandırmak, denetlemek veya bu etkinliklere izin vermek kolaydır. Web Kontrolü kullanıcıların virüslü sitelere veya uygunsuz içeriğe erişememelerini sağlamaya ve günlük üretkenliğin artırılmasına yardımcı olur.