Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma
Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT, Kaspersky'nin en yeni imza tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma, sezgi tabanlı koruma ve ayrıca bulut yardımlı teknolojilerinin birleşimini sunar. Bu güçlü birleşim, işletmeniz için üstün, gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma sağlanmasına yardımcı olur.

Bulut yardımlı güvenlik
Bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN) otomatik bir şekilde olası kötü amaçlı yazılım ve milyonlarca kullanıcının sistemlerinden herhangi birinde meydana gelen şüpheli davranış ile ilgili bilgi toplar. Müşteriler, KSN'nin bilgi toplamasına izin verip vermeme arasında seçim yapabilse de tüm Kaspersky müşterileri KSN'nin olası tehditlerle ilgili gerçek zamanlı veri toplama ve yeni belirlenen tehditlere daha hızlı yanıt verebilme özelliğinden faydalanır. Üçüncü taraf testleri, KSN teknolojisinden destek alan Kaspersky'nin 0,02 saniye gibi kısa sürede birkaç yeni tehdit tespit edebildiğini gösteriyor. Ayrıca KSN’nin gerçek zamanlı bilgi toplaması 'hatalı tespit' oluşumunun en aza indirgenmesine yardımcı olur.

Sistem İzleyici
Ağınızda bir uygulama her başlatıldığında Kaspersky'nin System Watcher özelliği uygulamanın nasıl davrandığını analiz eder. System Watcher şüpheli bir davranış algıladığında uygulama engellenecektir. Şüpheli davranış kötü amaçlı bir etkinliğe yol açarsa sisteminizi bir önceki durumuna 'geri döndürmek' kolay olur.

UDS – Acil Algılama Sistemi
Dünya üzerinde yeni bir kötü amaçlı yazılım öğesi ortaya çıktığında, yeni bir kötü amaçlı yazılım imzası sunulup kullanıcı makinelerine dağıtılana kadar bir yüksek risk dönemi olacağı açıktır. Yeni tehditlere karşı daha erken koruma sağlamak için Kaspersky, yeni keşfedilmiş kötü amaçlı yazılım ile ilgili bilgilerle güncellenen bir Acil Algılama Sistemi (UDS) veritabanı kullanır.

Etkin Temizleme teknolojisi
Kaspersky Etkin Temizleme teknolojisi bir bilgisayarın işletim sisteminin en düşük seviyelerinde çalışır ve zararlı nesneleri etkisiz hale getirir.

Ana bilgisayar tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS) ve Kişisel Güvenlik Duvarı
Kaspersky’nin gelişmiş güvenlik duvarı, kurumsal ağınızı saldırılara karşı korumanıza yardımcı olur. Gelen ve giden trafiği, uygulama, tek bir bağlantı noktası veya IP adresi gibi çeşitli parametrelere göre kontrol edilir.

Ağ saldırılarını engelleme

Network Attack Blocker teknolojisi, kurumsal ağınızdaki şüpheli etkinliği algılayıp izler ve önceden yapılandırılmış ölçütlere göre karşılık verir.

Sık kötü amaçlı yazılımdan koruma güncellemeleri
Kaspersky diğer çoğu güvenlik tedarikçisinin yapabildiğinden çok daha sık bir şekilde kötü amaçlı yazılım veritabanını günceller. Bu da en yeni kötü amaçlı yazılıma karşı daha hızlı bir koruma almanızı sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda Kaspersky, şablon tabanlı imzaları kullanarak kötü amaçlı yazılım algılama oranlarını artırır ve ağınıza indirilen güncellemelerin boyutunu en aza indirmenize yardımcı olur.

*Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT şu platformlar için koruma sağlar: Mac, Linux ve Windows (Windows 8.1 ve OS X 10.9 Mavericks dahil). Bazı özellikler, bazı platformlarda kullanılamayabilir.