Dünya çapında 10.000'den fazla kuruluş için ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) çözümleri sunan Thycotic, üniversite öğrencileri ve aileleri için ücretsiz bir Siber Güvenlik Toolkit’i yayınladı. Kolayca sindirilebilen ve paylaşılabilen kaynaklarla dolu olan Toolkit, öğrencilerin ve ailelerin, okulların topladıkları bilgilerin güvenliği ile ilgili endişelerini dile getirmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda onlara kendilerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları siber davranış araçlarını ve becerilerini sunuyor.

Geçtiğimiz sene her 10 üniversiteden biri fidye yazılımına maruz kaldı. Bu oran, hükümet birimlerinden ya da sağlık kurumlarından daha fazla. Bu saldırıların çoğu öğrencilerin bir phishing e-postasını tıklaması, kötü amaçlı yazılım indirmesi veya riskli siber davranışlarda bulunması sonucu gerçekleşmiştir. Birçok okul siber saldırılarla ilgili bilinç yaratamamıştır ve bu bilinci aşılayacak eğitim materyallerini oluşturmak için gerekli kaynaklara sahip değildir.

"Tipik olarak, üst düzey siber politikalar, öğrenciler ve aileler için değil, çalışanlar ve BT ekipleri için tasarlanmıştır. Öğrenciler, okul kaynaklarını kullanırken "Sorumlu Bilgi Teknolojileri Kullanımı "sözleşmesini imzalıyor olabilirler fakat çoğu zaman ayrıntıları anlamazlar veya davranışlarını riski azaltmak için değiştirmezler"diyor Thycotic baş güvenlik bilimcisi Joseph Carson. "Hedefimiz, bu kitlelere değerli içerikler sunmak, sorulan ortak soruları yanıtlamak ve kurumlarının siber güvenliğe olan bağlılıklarını göstermelerini sağlamaktır."

Okullar, kendi uygulamalarının ayrıntılarını ve sorumlu siber davranış beklentilerini yansıtacak şekilde Toolkit’i kolayca özelleştirebilir.

Kılavuzu indirmek için lütfen tıklayınız