Mobil cihazları koruma
Kaspersky TOTAL Security for Business; Android (ve Samsung'un güvenli mobil cihazlar için SAFE kriterlerini özel olarak destekler), iOS, Windows Phone 8, Windows Mobile, BlackBerry ve Symbian gibi birçok mobil platformu en yeni kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı korur. Kaspersky geleneksel ve imza tabanlı koruma ile Kaspersky Security Network gibi proaktif ve bulut tabanlı teknolojileri bir araya getirdiğinden, mobil cihazlarınız yeni keşfedilen tehditlere karşı korunabilir.

Uygulamaların başlatılmasını ve web sitesi kullanımını kontrol etme
Uygulama Kontrolü özellikleri, kurumsal ağınıza erişim izni olan herhangi bir mobil cihaz üzerinde hangi uygulamaların başlatılmasına izin verildiğini kontrol etmenize olanak tanır. Sadece kara listedeki uygulamaları engelleyen 'varsayılan olarak izin ver' ilkesini uygulayabilir veya sadece beyaz listede olmayan uygulamaların engellenmesi için 'varsayılan olarak reddet' ilkesini seçebilirsiniz.
Ayrıca Web Kontrolü araçları, kötü amaçlı web sitelerini engellemeyi ve sosyal ağ, kariyer, perakende satış, kumar ve yetişkin web siteleri ile proxy sunucuları gibi kurumunuzun güvenlik veya İnternet kullanım ilkelerine uymayan web sitelerini kontrol etmeyi kolaylaştırır.
Kaspersky TOTAL Security for Business, jailbreak veya rooting olaylarını da algılayıp bildirebilir.
Gizli kurumsal verileri koruma
Kaspersky TOTAL Security for Business, işletme verilerinizin yanlış ellere düşmesini önlemek için en popüler mobil cihazlarda sağlanan şifreleme özelliklerini etkinleştirmeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır.

Kurumsal ve kişisel verileri ayırma – BYOD için
Kaspersky TOTAL Security for Business, kullanıcının mobil cihazındaki kurumsal ve kişisel verileri ayırmanıza olanak tanır. Her kurumsal uygulama için özel bir kapsayıcı ayarlayarak kurumsal verilerin şifrelenmesine olanak tanıyabilir ve kapsayıcıya eklenen bir uygulama başlatılmadan önce cihazın ek bir yetki talep etmesini sağlayabilirsiniz.
Bir çalışan işletmeden ayrılırsa gizli kurumsal verilerin sızmasını önlemek adına çalışanın kişisel verileri silinmeden bütün kurumsal veriler seçilerek çalışanın mobil cihazından silinebilir.

Kayıp bir mobil cihazdaki gizli bilgiyi koruma

Bir mobil cihaz kaybolduğunda veya çalındığında uzaktan çalıştırılan özellikler size aşağıdaki olanakları tanır:

• Cihazı kilitleme
• Cihazda kayıtlı olan kurumsal verileri veya tüm verileri silme
• Cihazın yaklaşık konumunu bulma

Birileri kayıp cihazın SIM kartını değiştirirse Kaspersky SIM İzleme teknolojisi otomatik olarak size cihazın yeni telefon numarasını yollayacaktır. Bunun ardından uzaktan kilitleme, bulma ve veri silme özelliklerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mobil yönetimi basitleştirme

Tüm mobil güvenlik ve MDM özellikleri, tek bir yönetim konsolundan merkezi olarak yönetilir. Kaspersky mobil cihaz yönetimi (MDM) işlevi, şunları destekler:

• Microsoft Exchange ActiveSync
• Apple MDM Server

Kaspersky'nin kapsamlı MDM özellikleri, Kaspersky mobil güvenlik aracısının ve kablosuz olarak (OTA) veya kablo yoluyla dağıtmak istediğiniz diğer uygulamaların dağıtımını basitleştirir.

***Yalnızca Kaspersky'nin desteklenen platformlar listesinde belirtilen mobil platformlarda kullanılabilir. Desteklenen mobil platformların bazılarında tüm özellikler kullanılamayabilir.