Güçlü şifreleme
Kaspersky TOTAL Security for Business, gizli verilerin güçlü biçimde şifrelenmesi için 256 bit anahtar uzunluğuna sahip AES şifreleme algoritması kullanır.

Dosya düzeyinde şifreleme ve tam disk şifreleme
Kaspersky TOTAL Security for Business hem dosya düzeyinde şifreleme (FLE) hem de 'donanıma yakın' şifreleme için sabit diskin fiziksel bölümlerinde çalışan tam disk şifrelemesi (FDE) sağlar:

  - Verilerin güvenli bir şekilde ağınızda paylaşılabilmesini sağlamak için FLE her bir dosyayı şifrelemenize olanak tanır
  - FDE 'her şeyi aynı anda şifreleme' yaklaşımının uygulanmasını kolaylaştırır

Bir sistemin dahili sabit sürücüsünde FLE ve FDE'nin birleşimini kullanarak tek tek şifrelenmiş dosyaların güvenli bir şekilde ağınızda paylaşılabilmesini sağlarken sabit sürücünün tamamını şifreleyebilirsiniz.
Bir bilgisayar grubunda, her bir bilgisayarın sabit diski için FDE'yi, çıkarılabilir depolama cihazları için ise FLE'yi kullanabilirsiniz. Bu da her bir bilgisayarın sabit diskindeki tüm verilerin şifrelenmesini sağlar. Bu arada kurumsal ağınızın ötesinde güvenli kullanım için çıkarılabilir sürücülerde saklı olan tüm veriler de şifrelenir.

Ağınızın dışında veri paylaşma
Kullanıcılar parola korumalı, şifrelenmiş, kendi kendine çıkarılabilen dosya paketleri ve klasörler oluşturabilir. Böylece veriler e-posta, Web veya çıkarılabilir sürücüler aracılığıyla güvenli bir şekilde paylaşılabilir.

Uygulama ayrıcalık kontrolü
Dosya düzeyinde şifrelemeyi (FLE) çalıştırdığınızda uygulama ayrıcalık kontrolü belirli uygulamalar için veri erişim kuralları belirlemenize olanak tanır. Her bir uygulama için aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz:

• Şifrelenmiş veriye erişimi engelleme
• Verilere şifrelenmiş biçimdeyken erişim izni verme
• Şifrelenmemiş verilere erişim izni verme

Şifre çözme süreci uygulama için şeffaftır.
Kaspersky'nin uygulama ayrıcalık kontrolü özellikleri, aktarım, depolama ve geri yükleme sırasında uç noktadaki ilke ayarlarından etkilenmeksizin şifrelenmiş verilerin şifrelenmiş halde kalmasını sağlayarak güvenli yedekler oluşturmanıza yardımcı olur.
Uygulama önceliği kontrolü, geçerli Anında Mesajlaşma (IM) veya Skype kullanımını etkilemeden, şifrelenmiş dosyaların IM veya Skype aracılığıyla paylaşılmasını da engelleyebilir.

Üretkenliği etkilemeyen şifreleme
Kaspersky’nin tüm şifreleme ve şifre çözme süreçleri 'anında' gerçekleştirilir. Şifrelenmiş verilerin şifrelenmemiş sürümleri asla Kaspersky süreçleri sonucunda bir sistemin sabit sürücüsünde var olmaz. Bunun yanında tüm şifreleme ve şifre çözme süreçleri kullanıcılarınız için şeffaftır. Böylece çalışan üretkenliği etkilenmemektedir.

Şifre çözme anahtarlarını emanet olarak saklama
Bir bilgisayarda bir arıza meydana gelmesi durumunda Kaspersky Security Center'da emanet olarak tutulan cihaza özgü bir anahtar, arızalı bilgisayardaki verilerin şifresini çözmenize yardımcı olur. Bilgisayarın işletim sistemi önyükleme yapmasa bile verilerin şifresini çözmeniz mümkün olacaktır.

Kullanıcı parolalarını kurtarma
Bir kullanıcı parolasını unuttuğunda, bir soru / yanıt mekanizmasıyla önyükleme öncesi parolasını kurtarabilir.

Entegre şifreleme ve koruma teknolojileri

Şifreleme, kötü amaçlı yazılımdan koruma ve uç nokta güvenlik ayarlarından oluşan bir karışımı yapılandırmanıza olanak tanıyan bir entegrasyon düzeyi sağlamak için Kaspersky şifreleme ve uç nokta koruma teknolojilerinin hepsi aynı birleştirilmiş kodun parçasıdır.