Donanım, yazılım ve lisanslarınızı yönetme
Kurumsal BT ağları karmaşık hale gelerek büyürken donanım ve yazılım varlıklarını izleme ve yönetme görevi de daha zor hale gelmiştir. Her bir donanım ve yazılım varlığını tam olarak görmeniz, kurumsal ağınızdaki her bileşene uygun bir koruma sağlayabilmeniz açısından gerekli bir adımdır.
BT ortamınızdaki tüm donanım ve yazılımı otomatik olarak bulup tüm öğeleri donanım ve yazılım envanterlerine kaydeden Kaspersky TOTAL Security for Business, bütün BT varlıklarınız için ayrıntılı bir görünürlük sağlar. Bu yüzden şu işlemler artık daha kolay hale gelir:

• Sistemlerinizin güvenlik durumunu izleme
• Gerekli güvenlik ayarlarını uygulama
• Yazılım lisans tedarikinizi merkezileştirme ve lisans koşullarında meydana gelen ihlalleri tespit etme.

Otomatik güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi

Otomatik güvenlik açığı taraması, Windows işletim sistemi ile ağınızda bulunan uygulamalardaki yama uygulanmamış herhangi bir güvenlik açığının varlığını algılar. Microsoft’un WSUS veritabanı, Secunia Güvenlik Açığı Veritabanı ve Kaspersky’nin kendi güvenlik açığı veritabanı ile çalışan Kaspersky TOTAL Security for Business, Microsoft güncellemeleri ve düzeltmelerindeki verileri düzenli olarak senkronize edebilir ve bunları otomatik olarak sisteminize dağıtabilir. Microsoft dışındaki birçok uygulamaya ilişkin yeni yama bilgileri Kaspersky'nin kendi sunucularından indirilebilir.

İşletim sistemi dağıtımını basitleştirme
Bilgisayar görüntülerinin oluşturulması ve klonlanması için otomatik özellikleri olan Kaspersky TOTAL Security for Business, sistem dağıtımını optimize etmeye yardımcı olur. Kaspersky TOTAL Security for Business, bilgisayar görüntülerinizi özel bir envanterde saklar. Böylece dağıtım sırasında bu görüntülere kolayca erişilebilir.

Uygulama sunma
Kaspersky TOTAL Security for Business, yöneticilerin komutları veya (çalışma saatleri sonrası gibi) kendi planları doğrultusunda yazılım dağıtmalarını sağlayarak uygulamaların dağıtımını basitleştirir. Uygulama dağıtımı süreci kullanıcılar için şeffaf bir şekilde gerçekleşir.

Uzaktan sorun giderme ve yazılım dağıtımı
Uzaktan erişim, kurumsal ağınızdaki herhangi bir bilgisayarda ortaya çıkan sorunları hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olur. Uzak bir ofise yeni bir yazılım yüklemeniz gerekirse Kaspersky TOTAL Security for Business size bir yerel iş istasyonunu tüm yer için güncelleme aracısı olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu, kurumsal ağınızdaki trafik hacmini büyük oranda düşürebilir.

Ağ Erişim Kontrolü
Kaspersky TOTAL Security for Business cihazları otomatik olarak bulur. Böylece hangi cihazların kurumsal ağınıza erişebileceğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca her bir kullanıcının cihazının, kurumsal güvenlik ilkelerinize uyduğunu kolayca kontrol edebilir ve çalışanın bu ilkelere uymayan herhangi bir cihazının ağa erişimini engelleyebilirsiniz. Ziyaretçilerin cihazlarının gizli kurumsal verilere erişmeden İnternet erişimini sağlamanız gerekirse Kaspersky TOTAL Security for Business bir sabit portal kurmanıza olanak tanır.