Yenilikçi Liebert® EXS, çok az yer kaplayarak verimliliği yüksek güç koruması sağlar

Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv, bugün ödüllü Liebert® EXS Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) portföyüne yeni bir ürün eklediğini duyurdu. Liebert EXS, çok yüksek yoğunluk ve 40 dereceye kadar maksimum aktif güç sağlayan son derece kompakt, monoblok, trafosuz KGK’dir. Yüzde 96,2’ye varan çift çevrim verimliliği, Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) ve çevre üzerindeki etkilerini önemli ölçüde azaltır.

Başlangıçta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) 10-20 kVA aralığında sunulan Liebert EXS, rakiplerinin yarısı kadar boyutuyla piyasada sınıfının en az yer kaplayan ürünü olmuştur. Dört akü dizesi barındırabilen kompakt tasarım, optimize akü konfigürasyonu sağlar ve genel montaj maliyetlerini artıran ve daha fazla yer kaplayan harici akü ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, sistemin BT uygulamaları için ideal olmasını sağlar. Ayrıca, Liebert EXS acil durum kaçış ışıkları ve yangın söndürme tesisatları gibi EN 50171’de tanımlanmış çeşitli güvenlik sistemlerine ve ulaşım, sağlık, perakende ve kamu tesislerine güç sağlayabilir.

Vertiv’in EMEA’daki AC Gücü ürün pazarlama ‎müdürü olan Giovanni Zanei, “Vertiv’de, müşterilerimize en iyi çözümleri sunabilmek için sürekli olarak yeni teknolojilere yatırım yapıyor ve bunları geliştiriyoruz. Sınırlı alan ve yüksek çalışma maliyetleri üzerimizde sürekli olarak baskı oluşturuyor. Bu nedenle, Liebert EXS alandan ve enerjiden tasarruf sağlayacak şekilde tasarlandı. Küresel bir platform üzerine inşa edilen bu KGK, toplam sahip olma maliyetini ve kaplanan alanı azaltmak isteyen küresel müşteriler için standartlaştırma imkanı ve optimum performanslar sunuyor.” diyor.

Tüm Vertiv KGK sistemlerinde olduğu gibi, Liebert EXS de Vertiv LIFE™ Services ile tamamlanabilir. Bunlar, KGK koşulları ve tolerans sorunları için önceden uyarılar sağlayan, etkili bir proaktif bakım, olaylara hızlı müdahale imkanı ve 7 gün 24 saat uzaktan sorun giderme sağlayan gelişmiş uzaktan arıza tespiti ve önleyici izleme hizmetleridir. Ayrıca Trellis™ Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) platformu, veri merkezi BT ve tesis altyapısının gerçek zamanlı, birleştirilmiş optimizasyonunu sağlar.

Liebert EXS, Vertiv'in Bologna, İtalya’da bulunan son teknoloji ürünü Customer Experience Center tesisinde kapsamlı testlerden geçmiştir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.VertivCo.com/Liebert-EXS-TR.

Vertiv hakkında
Vertiv; veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesisler için önemli uygulamalar sağlayan kritik altyapılar tasarlar, uygular ve bunlar için servis hizmeti verir. Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv, Chloride®, Liebert®, NetSure™ ve Trellis™ markalarını içeren güç, ısı ve altyapı yönetimi çözümleri portföyüyle günümüzün büyüyen mobil ve bulut bilişim pazarlarına destek verir. 2016 mali yılındaki satış rakamları 4,4 milyar doları bulmuştur. Daha fazla bilgi için VertivCo.com adresini ziyaret edin.