ZyXEL güvenlik duvarları son teknoloji spam önleme yeteneği ile beraber geliyor.

Ürünler benzersiz, yüksek performanslı “tekrarlayan desen algılama”  (recurrent pattern detection, RPD) mekanizması ile spam e-postaları analiz etme ve engelleme yeteneğine sahiptir.

 

One Poll Pazar araştırmaları fazla e-posta motivasyonu düşürüyor. One Poll Pazar Araştırmaları Şirketi'nin 200 kişi arasında yürüttüğü bir ankete göre iş yerinde fazla miktarda veriye maruz kalmak çalışanların birçok farklı kaynaktan gelen verileri yönetmekte  zorluk çektiğini ortaya koyuyor. Günde ortalama 36 e-posta alan ofis çalışanları 21 dakikalarını kalabalık veriler içinde daha önce gördükleri ama o anda bulamadıkları bilgileri aramak için harcıyor. Çalışanların yüzde 65'i maruz kaldıkları veri miktarının işlerini olumsuz yönde etkilediğini açıkca dile getiriyor. Ayrıca çalışanlar bu kadar çok veriyle baş edebilecek donanıma sahip olmadıklarını ve  yoğun veri trafiği içerisinde boğulmuş hissettiklerini belirtiyor.

Araştırmaya göre, çalışanların yüzde 14'ünün işlerinden zevk almamasının nedeni bu veri trafiği. Çalışanların
maruz kaldığı ileti yoğunluğu zincirleme bir etkiyle işi de olumsuz etkiliyor. Araştırmalarda bu durumun belli
bir maliyeti olduğu ortaya konulurken şirketlere, çalışanlarına verileri yönetebilmeleri yönünde yardımcı olmaları tavsiye ediliyor.

Kaynak : www.hrmagazine.co.uk