Ağ tehditleri artıyor, müşterileriniz hazır mı?


Zararlı kodlar içeren internet sitelerinin %79’u güvenliği ihlal edilmiş meşru siteler!Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi çoklu erişim cihazlarının kullanımındaki artış ile birlikte, bir işletmenin kurumsal ağının gizliliğini ihlal ederek işletmenin çalışmasının durmasına ve para kaybetmesine neden olabilecek birçok fırsat söz konusu.  ZyXEL’ in USG’ leri gibi Birleştirilmiş Tehdit Yönetimi cihazları ağı çeşitli tehditlere karşı izler. Yeni iyileştirilmiş İçerik Filtresi hizmeti ile ZyXEL USG’ ler, üstün ağ korumasına ihtiyaç duyan tüm müşterilerinize cevap verecektir.

Bugünün İşletmeleri için İçerik Filtresi Sonuçları


Çalışanların farkında olmadan, şirket ağına bulaşabilecek Tuva atları, casus yazılımlar veya solucanlar gibi kötü niyetli yazılımlar içeren internet sitelerinde sörf yapması sonucu dahili kaynaklardan artarak gelen ağ tehditleri söz konusudur.  Bu nedenle, işletmeler için dahili kullanıcıların tehlikeli internet sitelerinde sörf yapmasını engellemenin yollarını bulmak çok önemlidir. Sakıncalı veya işle ilgili olmayan ya da gömülü kötü niyetli yazılım barındırabilecek gibi görünen İnternet sayfalarına olan erişimi görüntülemek ve engellemek için İçerik Filtresi hizmetleri kullanılabilir.

İyi bir İçerik Filtresi çözümü işletmeye aşağıdaki hususlarda yardımcı olabilir:

  • Çalışan verimliliğini arttırma
  • Ağ bant genişliğini koruma
  • Sorumluluk riskini en aza indirgeme
  • Resmi Yönetmeliklere uyma

ZyXEL İçerik Filtresi Hizmeti


Lider sağlayıcı Blue Coat tarafından desteklenen ZyXEL İçerik filtresi çözümü, milyonlarda URL, IP adresi ve alan adı içeren kapsamlı kesintisiz ve entegre bir veri tabanı kombine ederek masrafları azaltır ve korumanın kapsamını genişletir. ZyXEL'in entegre veri tabanı, ZyXEL ve Blue Coat gibi 3. Şahıs veri tabanı da içerir. İşletmelerin, ZyWALL İçerik Filtresi çözümleri ile URL’lerini veya içerik kategorilerini yönetmesine, kısıtlamasına veya bunlara olan erişimi sınırlandırmasına yardımcı olur.
Not:* güvenlik denetim sağlayıcısı White Hat Security’ ye göre