ZyXEL, yeni ürünü ile yüksek ağ performansı ve güçlü medya aktarımı deneyimi sunuyor

ZyXEL PLA4231 Kit ile her odadan kesintisiz, kablosuz oyun ve film keyfi...Küresel çapta telekom servis sağlayıcılarından, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere ve konutlara kadar çok geniş bir müşteri tabanına hitap eden, internet bağlantı çözümleri sağlayıcısı ZyXEL, Powerline ürün ailesinin yeni üyesi PLA4231 Kit’i tanıttı. PLA4231 elektrik prizine takılarak sadece elektrik hattı üzerinden iletişim imkânı sunmuyor, aynı zamanda, ev tipi kullanıcılar için kablosuz bağlantı alanını da genişletiyor. Bu ürün sayesinde akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi modern çağın mobil cihazları, evin her köşesinden internete kolaylıkla bağlanabiliyor. Kablosuz bağlantı kapsama alanını genişleten PLA4231 Kit’i, aynı zamanda mobil kablosuz bağlantıları daha özgür hale getiren bir transmisyon merkezi işlevi görüyor.
 

Yeni kablo döşemenin zor olduğu alanlar için en iddialı ürün

ZyXEL'in sunduğu Powerline çözümleri, yeni kablo döşemenin zor ve uygun olmadığı tüm konutlarda anında internet bağlantısı sağlamanın en kolay ve etkili yolu. Bu ürün ailesindeki cihazları hali hazırdaki bir prize taktığınız anda, evinizdeki elektrik şebekesi, kullanıma hazır bir internet ağına dönüşüyor. Yeni PLA4231 Kit çözümü, Powerline ürün serisinin sağladığı tüm kablolu bağlantı avantajlarına ek olarak, günümüzde mobil cihazlar sayesinde sürekli artan kablosuz bağlantı ihtiyaçlarını da karşılayabilmeyi ve kablosuz bağlantı kapsama alanını genişletme olanağı sağlıyor.

 
Yeni nesil ürünün medya aktarım hızı % 60 oranında artırıldı

Yeni ZyXEL PLA4231 Kit’i bir önceki nesil teknolojiye sahip HomePlug AV 200 Mbps ürününe kıyasla hızını % 60 oranında artırarak, 500 Mbps seviyesinde veri aktarım olanağı sunuyor. Bu sayede HD kalitede ses ve video dosyaları donma ve gecikme yaşanmadan aktarılabilirken, çok oyunculu oyun keyfi ve eş zamanlı internet sörf deneyimi de mümkün kılınmış oluyor.

 
Tek tuşla otomatik ağ güvenliği sağlamak mümkün

ZyXEL’in takdir toplayan kullanıcı dostu arayüz sunma özelliği, bu yeni üründe de kendisini gösteriyor. PLA4231 Kit Powerline Extender, kolay kurulum sihirbazının yanında kullanıcıların kablosuz ağ bağlantısını kolaylıkla açıp kapatmasına olanak tanıyan bir WPS tuşuna da sahip. Ayrıca, kullanıcılar sadece WPS tuşuna basarak ağ bağlantılarını Gelişmiş Şifreleme Güvenliği (AWS) mekanizmasıyla otomatik olarak koruma altına alabiliyorlar.

 
Hem tasarruf sağlıyor, hem de çevreci...

PLA4231, bu ürün ailesinde yer alan diğer cihazlar gibi, sade ve beyaz bir tasarıma sahip. Cihaz üzerindeki farklı renklere sahip LED ışıklar sinyal kalitesini göstererek kullanıcıların bağlantı durumunu kolaylıkla takip edebilmelerine olanak tanıyor. PLA4231’in üzerindeki açma-kapama düğmesi, ürünün istenildiğinde kapatılmasına olanak veriyor ve bu sayede hem fatura giderleri azaltılabiliyor hem de çevre duyarlılığı sağlanmış oluyor.