Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

ALE, yeni “Wi-Fi 6 çağını” dizayn ediyor: OmniAccess Stellar AP1300 Serisi

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • ALE, yeni “Wi-Fi 6 çağını” dizayn ediyor: OmniAccess Stellar AP1300 Serisi

ALE, yeni “Wi-Fi 6 çağını” dizayn ediyor: OmniAccess Stellar AP1300 Serisi

6 / Aralık / 19

Kablosuz ürün standartlarında yeni dönem

ALE, yeni “Wi-Fi 6 çağını” dizayn ediyor: OmniAccess Stellar AP1300 Serisi

E-Data Teknoloji işbirliği ile Türkiye’deki iş ortakları ile buluşan dünya çapında 830 binden fazla müşterinin ağ ihtiyaçlarına inovatif çözümler sunan, Alcatel-Lucent Enterprise, mevcut ağ yeteneklerini yukarı taşıyan ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunan yeni kablosuz ürün ailesini sundu. Bugünün WLAN (Kablosuz yerel ağ) ağları, çalışanların mobilite ve bağlantı beklentilerini karşılamak için daha fazla performans gerektiriyor. Wi-Fi 6 teknolojisine sahip yeni Stellar AP1300 serisi kablosuz erişim noktaları yüksek yoğunluklu, uygulama gecikmesine toleransı olmayan ve geniş bant ihtiyacı duyan uygulamalar için çözüm sunuyor. Yüksek hız, geniş kapasite ve yüksek verimliliği bir araya getiren yeni Alcatel-Lucent OmniAccess Stellar AP 1300 aşağıdaki özellikleri ile yeni bağlantı deneyimlerine öncülük edecek:

 

  • Daha iyi ham performans: Çoklu kullanıcı, çoklu girdi, çoklu çıktının (MU-MIMO), (downlink/uplink)  yanı sıra internet üzerinden sekiz akıma kadar ölçekleme kapasitesiyle, verimin dört kata kadar artırılmasına yardımcı olur. 1024 dörtlü genlik modülasyon (QAM) desteği daha fazla bit taşınmasına olanak sağlayarak kapasiteyi daha da artırır. 
  • Daha iyi düzeyde yoğun kullanıcı/müşteri ortamı desteği: Kitleler halinde bağlanan kullanıcılara daha iyi müşteri deneyimi sunar. Ayrıca Nesnelerin İnternet’ine (IOT) yönelik sunulan ortogonal frekans bölmeli çoklu erişim (OFDMA) imkanı mevcut.
  • Daha düşük bekleme süresi ile daha iyi performans gösteren uygulama kullanım imkanı verir. 

 

Alcatel-Lucent Enterprise Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Subash Bohra, “ALE Wi-Fi 6, yüksek verim talebi ve yüksek yoğunluklu gereksinimleri karşılamak zorunda kalan sektörlere yepyeni bir standart getiriyor. Bir havaalanı düşünün,  günün herhangi bir zamanında yüksek sayıda kullanıcılar kalabalık gruplar halinde geliyor. Bu sırada hem uçuş bilgilerine erişmesi hem de bekleme süresi boyunca kaliteli bir Wi-Fi deneyimlemesi gerekiyor. Yeni Wi-Fi 6 ürünümüz tam da bu ihtiyacı karşılamak için dizayn edildi. Şirketimiz tarafından geliştirilen yeni Wi-Fi çözümleri kamudan sağlığa ve ilköğretim, üniversite gibi kurumlara uzanan geniş bir segmentin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu çözümler ayrıca ulaşım, perakende, satış ve hatta belediye hizmetlerine varan birbirinden farklı sektörde ve farklı ölçekteki kurumu da ilgilendiriyor. Alcatel-Lucent Enterprise olarak müşterilerimizin çoğu, her 4-5 yılda bir sahip oldukları Wi-Fi altyapısını “upgrade” etmeyi göze alıyor. Wi-Fi 6 ise bu güncellemeyi beklemeden geçilmesi gereken bir süreç olacak. Beklentimiz önümüzdeki 24 ay içerisinde çoğu işletmenin alt yapısında bu iyileştirmeyi yapması yönünde” ifadelerini kullandı ve “Bir ağı yükseltmek, kişisel bir cihazı yükseltmek kadar hızlı değil. Bunu göz önünde bulundurarak kullanıcılarınız ve IoT cihazlarınız, ağınızı yormadan evvel ağ altyapınızı Wi-Fi 6’yla yenileyin” hatırlatmasında bulundu.

 

E-Data Teknoloji Alcatel-Lucent Enterprise Ürün Müdürü Aytuğ Nadir konu ile ilgili “kablosuz bağlantı hızı ve stabilitesi Wi-Fi 6 ile oldukça yükseliyor. İlk kez kablosuz bağlantı hızı ve stabilitesine yaklaşıyor. İlk parti ürünler 2020 1’inci çeyrek içerisinde stoklarımıza girecek ve bu ürünlere özel kampanyalar yapılacak” açıklamasını yaptı. 

 

Yoğun kablosuz kullanımda artırılmış kullanıcı deneyimi: ALE’nin yeni ürünü “Wi-Fi 6” çağının baş kahramanı olmaya hazır

 

Çoklu sayıda kullanıcının bir araya geldiği ve wi-fi kullandığı, özellikle stadyum, sinema, tiyatro, konser salonları, metro istasyonları, hastaneler ve büyük üniversite kampüsleri gibi yüksek yoğunluklu iç ve dış mekanlarda daha güvenli ve hızlı bir mobil kullanıcı deneyimi yaratıyor. 

 

*Tolly Group tarafından Alcatel-Lucent Enterprise Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Subash Bohra ile yapılan röportajdan detayları inceleyebilirsiniz

**Alcatel-Lucent Enterprise WLAN hakkında ürünleri inceleyebilirsiniz.

***Alcatel-Lucent Enterprise Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Subash Bohra tarafından kaleme alınan blog yazısını daha detaylı okumak için tıklayınız