Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Büyüyelim derken güvenliği göz ardı etmeyin

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Büyüyelim derken güvenliği göz ardı etmeyin

Büyüyelim derken güvenliği göz ardı etmeyin

3 / Ekim / 19

“Büyüyelim derken güvenliği göz ardı etmeyin”

E-Data Teknoloji’nin 2011 yıldan beri distribütörlüğünü üstlendiği global siber güvenlik şirketi Kaspersky; Ortadoğu, Türkiye ve Afrika bölgelerini kapsayan META’daki şirketlere özel bir araştırma yaptı. 

Şirket, Nisan 2019’da 1-49 çalışana sahip bin 138 şirket arasında BT Güvenliği Riskleri Anketi yaptı ve sonucunda küçük şirketlerin diğer şirketlere nazaran çok hızlı artan oranda veri sızıntısı şikayeti yaşadığını tespit etti.

META bölgesinde veri sızıntısıyla karşı karşıya kalan KOBİ oranı yüzde 64. Bu oran geçtiğimiz yıl yüzde 33’tü. Şirketlerin ölçek fark etmeksizin veri sızıntılarıyla mücadele etmeleri büyük önem taşıyor ancak bu durum özellikle küçük ölçekli şirketler için daha da önem taşır bir duruma dönüşüyor. META bölgesinde bu sorunu yaşayan küçük ölçekli şirketlerin yüzde 46’sı veri sızıntısı yaşadığını ifade etti. 

Kaspersky ayrıca, 50’den az çalışana sahip şirketlerin yaşadığı siber güvenlik vakalarının haberlere doğrudan yansımasa da küçük şirketlerin iş yapış biçimlerini doğrudan etkilediğinin altını çizdi. 

E-Data Teknoloji Genel Müdürü T. Fatih Mutlu “Temas ettiğimiz tüm çözüm ortakları ve iş ortaklarımıza ısrarla veri güvenliğinin altını çiziyoruz. Özellikle küçük ölçekli işletmeler kısıtlı kaynakları haklı olarak büyümeye ayırıyorlar. Ancak müşterilerin kişisel verilerini korumak ve yasalara uygun hareket etmenin önemini göz ardı ettiğiniz an kısıtlı kaynağı hem verileri güvenli hale getirmeye hem de ceza ödemeye ayırmak zorunda kalıyorsunuz. Biz müşterilerimize onlar büyümek için son hızla çalışırken, güvenli adım atmaları için danışmanlık yapmayı bu sebeple çok önemli buluyoruz.” açıklamasını yaptı. 

Kaspersky, derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 270.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyor:

 

Daha fazla ürün ve çözüm için: 

https://www.e-data.com.tr/kaspersky/, www.kaspersky.com.tr