Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Haberler - CoSosSys Endpoint Protector’u Seçmek İçin 5 Neden

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • CoSosSys Endpoint Protector’u Seçmek İçin 5 Neden

Veri Kaybını Önleme (DLP) çözümleri, GDPR, HIPAA, GLBA vb. Gibi veri koruma düzenlemelerine uyum stratejilerinde giderek yaygınlaşan bir unsur haline gelmesine rağmen, bunlarla ilişkili uzun ve hantal uygulama süreleri ve çalışan verimliliği üzerindeki potansiyel etkileri nedeniyle hala korkuları tetiklemektedir. Sistem çapında konumlandırılması gerektiğinden, DLP araçlarının karmaşıklığına ve politikalarının görevlerini yerine getirirken çalışanları desteklemekten daha çok engelleyebileceği endişeleri vardır.

Ancak bu bazı DLP çözümleri için geçerli olsa da, hepsi aynı şekilde yazılmamıştır. Endpoint Protector’da, Veri Kaybını Önleme’ye her zaman insan merkezli bir yaklaşım uyguladık. Verileri sadece kayıplardan ve hırsızlıktan koruma konusunda son derece etkili olan güçlü araçlar oluşturmaya ek olarak, aynı zamanda uygulanması ve kullanılması da çok kolay olmasını hedefledik. Endpoint Protector’un piyasadaki en kullanıcı dostu DLP çözümü olmasının ilk beş nedeni aşağıdaki gibidir:

1.    Gerçek Bir Çoklu Platform Çözümüdür

Günümüzde birçok şirket ağı birden çok işletim sistemi üzerinde çalışıyor. İşletmelerdeki Mac’lerin yükselişi ve işyerinde çeşitli Linux dağıtımlarının sürekli olarak benimsenmesiyle, kuruluşlar genellikle hepsini kapsayacak bir DLP çözümü bulmaya çalışıyorlar. Bunlar, her biri tek bir işletim sisteminin gereksinimlerini ele alan çeşitli çözümlere başvurmak zorunda kaldıklarını ya da etkisiz olduklarını kanıtlayan çok platformlu DLP çözümlerinin vaatleriyle donatılmışlardır.

Endpoint Protector, kuruluşundan bu yana bir çoklu platform çözümü olmuştur. Dünyadaki MacOS için en güvenilir DLP çözümü, Linux Vakfı’nın bir üyesi ve Windows, MacOS ve Linux arasında özellik eşitliği sunan ve uygulayan türünün tek örneği olarak kabul görmüştür. Bunların yanı sıra, Endpoint Protector tüm işletim sistemlerine kolayca kurulabilir ve tek bir gösterge paneli üzerinden yönetilebilir, çoklu hesaplara veya kontrol panellerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

2.    Kolay ve Hızlı Kurulum

Endpoint Protector’da, ürünümüzü 30 dakika veya daha kısa sürede çalışır hale getirebileceğimiz gerçeğiyle gurur duyuyoruz. Bu, tüm organizasyonel altyapıların ihtiyaçlarını karşılayan dağıtım yöntemlerimiz, ürünümüzün esnekliğinden kaynaklanmaktadır. Endpoint Protector, müşterilerin ihtiyaçlarına, Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud için bir bulut çözümü olarak konumlandırılabilirken, çeşitli boyutlarda önceden yüklenmiş bir Donanım, ya da kullanımı kolay ve tüm popüler sanallaştırma araçlarıyla uyumlu bir Sanal Sunucu olarak kurulabilir.

Bu optimize edilmiş uygulama yöntemleri, yeni müşterilerin Endpoint Protector’u kurması için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır ve DLP çözümlerinin benimsemesi zor olan tüm önyargıları tamamen yok eder.

3.    Granüler Politikalar ve Ayarlar

DLP çözümlerini kullanırken çalışanların verimliliğini korumak söz konusu olduğunda, esneklik önemlidir. Endpoint Protector’un ayrıntılı politikaları, yöneticilerin yalnızca global olarak değil, cihaz ve bilgisayarların yanı sıra kullanıcı ve gruplara da dayalı olarak politikaları uygulamalarına izin verir. Böylelikle, her departmanın özel ihtiyaçları, şirket genelinde aynı politikaları uygulamak zorunda kalmadan karşılanabilir. Benzer şekilde, politikaların uygulanması, bireysel kullanıcıların hassas verilere erişim haklarına bağlı olarak ayarlanabilir.

Endpoint Protector, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler gibi en yaygın hassas veri türleri için önceden tanımlanmış politikalardan oluşan geniş bir veri tabanıyla birlikte gelir, aynı zamanda şirketlerin GDPR, HIPAA ve GLBA gibi veri koruma mevzuatlarına uygunluğu destekleyen politikaları da içerir.

4.    DLP’ye Modüler Bir Yaklaşım

Endpoint Protector gelişmeye devam ettikçe, her kuruluşun kendi ihtiyaçlarını karşılamak için her boyuttaki firmaların talepelerini gözönüne alarak doğru araçları eşleştirmelerini sağlayacak modüler bir formatı, on yılı aşkın bir deneyimimize ekleyerek modüler bir çözüme imza attık.

Kullanılmayan araçları ortadan kaldırarak ve şirketlerin ilgi alanlarına odaklanarak kullanım kolaylığını artırdık. Aynı zamanda, tam bir DLP çözümü arayan kuruluşlar, tüm modülleri seçerek tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilir. İster iki modülü, ister tüm modülleri uygulayın, dağıtım kolaylığı veya Endpoint Protector’u kurmak için gereken sürede bir değişiklik olmaz.

5.    Kolay Kullanılır ve Kullanıcı Dostu Arayüz

Endpoint Protector, kısa bir öğrenme eğrisi sunan ve uzmanlık gerektirmeyen, yöneticilerin çözümü kolayca anlayabilmeleri ve kullanabilmelerini sağlayan modern, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu, şirketlerin kapsamlı personel eğitimi için zaman ve para harcaması ihtiyacını ortadan kaldırır ve daha güvenli bir çalışma ortamına daha hızlı geçiş sağlar.

Sonuç olarak, DLP uygulamasının zorluklarına dair şehir efsaneleri,  Endpoint Protector için geçerli değildir. Endpoint Protector, sadece verileri kayıp ve hırsızlıktan korumak için değil, aynı zamanda kullanmak zorunda kalan kişileri de göz önünde bulundurarak tasarlandı: Tasarımın amacı, en başından beri şirket ağlarının ve çalışanların günlük çalışma verimliliğini en düşük düzeyde etkilemek oldu.

Ürün Ana Kategori:

Ürün Kategori:

Haberler

Diğer Ürünler

Bilgi Alın