Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

CoSoSys, Büyümesini Hızlandırmak için Turn / River Capital’dan Stratejik Yatırım Aldığını Açıkladı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • CoSoSys, Büyümesini Hızlandırmak için Turn / River Capital’dan Stratejik Yatırım Aldığını Açıkladı

CoSoSys, Büyümesini Hızlandırmak için Turn / River Capital’dan Stratejik Yatırım Aldığını Açıkladı

6 / Mart / 20

Güvenlik ve uyumluluk konusunda lider Veri Kaybını Önleme (DLP) çözümleri sağlayıcısı olan CoSoSys, teknoloji odaklı bir büyüme ve özel sermaye fonu olan Turn / River Capital’den stratejik yatırım aldığını açıkladı. Yatırım, CoSoSys’in amiral gemisi ürünü Endpoint Protector için ürün geliştirme ve kurumsal pazar genişlemesini hızlandırmak için kullanılacak.

Windows, macOS ve Linux bilgisayarlar için gelişmiş DLP çözümü olan Endpoint Protector; istenmeyen veri sızıntılarına son veriyor, kötü amaçlı veri hırsızlığına karşı koruma sağlıyor, taşınabilir depolama aygıtlarının sorunsuz kontrolünü sağlıyor. Bunlarla birlikte KVKK, GDPR, HIPAA, CCPA veya PCI DSS gibi veri koruma düzenlemelerine uyum sağlamaya yardımcı oluyor. Endpoint Protector müşterinin ihtiyaçlarına göre karıştırılabilen esnek modüller sağlarken; Cihaz Kontrolü, İçerik Kontrolü, E-Keşif, Zorunlu Şifreleme ve Mobil Aygıt Yönetimi gibi işlevleri de bünyesinde barındırıyor. 

 CoSoSys CEO’su ve Kurucusu Roman Foeckl, “Güvenlik yazılımı pazarındaki güçlü yönleri göz önüne alındığında Turn / River ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Birlikte, kullanıcılarımız için daha iyi bir müşteri ve ürün deneyimi sunarak büyümeyi hızlandıracağımıza inancımız tam. Bu yatırım ve Turn / River’ın operasyonel desteği ile işletmelerin hassas verileri nasıl koruduğu konusunda küresel bir devrime öncülük etmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı. 

 Turn / River Capital’in kurucusu ve Yönetici Ortağı Dominic Ang, “CoSoSys, son birkaç yılda DLP kategorisinde endüstri lideri bir üretici haline geldi. Büyüme ve operasyonel başarılarını sürdürmede Roman ve CoSoSys ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

 CoSoSys, uç nokta merkezli DLP ve güvenlik yazılımının önde gelen üreticilerinden olmak için hem ekibini hem de ürünlerini sürekli geliştiriyor. CoSoSys çözümleri, hassas verilere erişen ve bunları depolayan cihazlarda, uç noktalarda ve mobil cihazlarda veri kaybını önlüyor. CoSoSys, kurumsal ölçekte hizmet verdiği için bugün müşterileri arasında Samsung, Sony ve Toyota gibi Fortune 2000 şirketleri yer alıyor.

 

Kaynak