Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Dijital Dönüşümde İlk Durak: Donanım ve Yazılım

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Dijital Dönüşümde İlk Durak: Donanım ve Yazılım

Dijital Dönüşümde İlk Durak: Donanım ve Yazılım

24 / Ekim / 19

E-Data Teknoloji, Smart Future World Expo’da KOBİ’lerin dijital dönüşüme başlarken dikkat etmesi gerekenlere dikkat çekecek!

Bilişim teknolojileri alanındaki 30 yılı aşkın sektör deneyimi ile bugün Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan ve teknoloji danışmanlığını üstlenen teknoloji distribütörü E-Data Teknoloji, Alcatel Lucent Enterprise, Inspur, Sonicwall ve Vertiv markaları ile 30 – 31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Smart Future World Expo’daki yerini almaya hazırlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle, Türkiye’nin en kapsamlı akıllı teknolojiler ve dijital dönüşüm etkinliği
Smart Future World Expo, “Dijital KOBİ Hareketi” sloganıyla 30-31 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. E-Data Teknoloji Alcatel Lucent Enterprise, Inspur, Sonicwall ve Vertiv ile “Dijital dönüşümde ilk durak: Donanım ve Yazılım” mottosuyla dizayn ettiği standında KOBİ’lerin dijital dönüşümden önceki donanım ve yazılım hazırlıkları için ihtiyaç duyacakları temel dinamikler hakkında bilgilendirecek.

E-Data Teknoloji KOBİ’lere “24 Soruda Dijital Dönüşüm”ün kitabını hediye ediyor

E-Data Teknoloji linkedIn hesabı üzerinden kitap kampanyası başlattı. E-Data Teknoloji’nin paylaştığı post’u respost eden ilk 100 kişi Mustafa Acungil’in kitabını kazanma şansı yakalıyor.
E-Data Teknoloji, kitabın kazananları standdan teslim alırken yazarla tanışma fırsatı vererek katılımcılarına sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

E-Data Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü Tuncay Işık “KOBİ’lerin dijital dönüşümlerinde ilk durakları aslında donanım ve yazılımları. Buradan başlayan dönüşümü, networking ve diğer adımlar takip ediyor. Elbette bu süreçler ne kadar güvenli olursa iş o kadar güvenli ve verimli bir altyapıda büyümeye başlıyor. Biz de bu konuya dikkat çekebilmek için 4 önemli marka ile dizayn ettiğimiz ‘Dijital Dönüşümde İlk Durak: Donanım ve Yazılım’ standında konuyla ilgili uzman Mustafa Acungil’in ‘24 Soruda Dijital Dönüşüm’ kitabını hediye etmek istedik. Kazananları da kitapla yetinmeyip yazarın kendisi ile tanışma ve kitabını imzalatma fırsatı vermek üzere hazırlıklarımızı yaptık, herkesi 30 ve 31 Ekim tarihlerinde Smart Future Expo’ya bekliyoruz” dedi.

Mustafa Acungil, “24 Soruda Dijital Dönüşüm” kitabını imzalayacak
24 Soruda Dijital Dönüşüm’ün yazarı Mustafa Acungil’in kitabının ziyaretçilere hediye edileceği standda ayrıca kitabın yazarı Mustafa Acungil de 31 Ekim tarihinde, kitaplarını imzalayacak. Acungil konu hakkında “Dijital dönüşümü sağlıklı yürütebilmek için ne olduğunu kavramak önemli. Başlanıp tek kerede bitirilemez. Kendimizi ve şirketimizi süregiden bir dönüşüm sürecine hazırlamalıyız.” diyerek konuyu detaylandırdı. Acungil’e göre, şu dört temel başlıkta süreci incelemeli ve dijital imkanlarla geliştirmeliyiz:

1. Müşterilerimizle ilişkilerimiz
2. Ürün ve hizmetlerimizin dijital özellikleri veya tamamen dijitalleştirilmeleri
3. Süreçlerimizin iyileştirilmesi ya da dijitalleştirilerek neredeyse ortadan kaldırılması
4. Çalışanlarımızın dijital imkanlarla zenginleştirilmesi

Bu başlıkları hangi sırayla yapmak gerektiğinin doğru bir ölçütü yok. Şirketin kendi ihtiyaçlarına göre öncelikler değişebilir.

Artık üretim, satış alanlarınızın metrekareleri değil dijtial varlığınız ve erişiminiz önemli. İnternete bağlı 3 milyarın üzerindeki insanı olası müşteriniz olarak düşünmeye alışmalısınız.

Başlangıç noktası dijital bilinç oluşturmak ve dijital ortamlara sahip olmak diye tanımlayabiliriz. Bu hızlı süreçte yaparak öğrenmek zorundasınız, bir başkasının yaptığı dijital dönüşümü taklit etmek geride kalmak anlamına geliyor. Değişim çok hızlı.

Bugünün dünyasını belirleyen internet ve cep telefonu teknolojileri 30 yıl önce neredeyse kimsenin bilmediği kıyıda köşede ARGE çalışmaları olarak vardılar sadece, ama tüm dünyayı değiştirdiler.

Şirketinizi değiştirecek, fırsatlar sunacak, belki yok edecek gelişmeler de aniden karşınıza çıkacak. Yıkıcı teknolojileri kullananlar ya da onların kurbanları olabilirsiniz. Dijital dönüşümü
araştıran değil, yaratıcı bir şekilde üreten olmak zorundayız.

Acungil ayrıca, “Dünya 200 bin yıllık insanlık tarihindeki dördüncü büyük dönüşümü yaşıyor. Dijital Dönüşüm böyle bir şey. Dijital ve fiziksel artık bütünleşti. Yaşadığımız fiziksel dünya
da dönüştü. Artık hibrit bir dünyada yaşıyoruz. Dijital ve fiziksel iç içe. Geçmişte böyle büyük dönüşümlerde insanların geçiş aşamasında büyük acılar çektiğini görüyoruz. Bu zorlu süreci
anlamak, ona nasıl hazırlanmak gerektiğini düşünmek, araştırmak, kurgulamak ve insanlarla öğrendiklerimi, keşfettiklerimi, analizlerimi paylaşmak benim için varlık sebebi gibi artık.
Çünkü gelecekte birey olarak, aile olarak, şirket olarak, ülke olarak var olabilmek için bu büyük dönüşümle başa çıkabilmemiz çok önemli. Bir varlık yokluk mücadelesinin içindeyiz.”
dedi.

Alibaba.com’un sunucuları Inspur’a emanet
E-Data Teknoloji standında yer alacak markalardan biri olan Inspur, bugün Alibaba.com’un veri merkezlerinin ihtiyaç duyduğu sunucularının yüzde 90’ını karşılıyor. Sağladığı altyapı ile
en yoğun alışverişin yapıldığı “Double Eleven” gününde saniyede 140 bin işlem gerçekleştirme kapasitesine erişmişti.

Dijital dönüşüm için yeterince güvenli misiniz?
Karmaşık ve hızla büyüyen siber güvenlik tehditleri artık günümüzün en önemli sorunlarından biri. Özellikle KOBİ’lerin ve orta ölçekli şirketlerin bu tehditler karşısında gerçek zamanlı savunma sistemlerine sahip olmaları kritik. Sonicwall bu sorunlar için entegre siber güvenlik platformu sunuyor. Güvenli uzaktan erişimden e-mail güvenliğine; güvenli Wi-Fi’den web uygulama güvenlik duvarına kadar çeşitli alanlarda firewall çözümler sunuyor. Sonicwall bu sayede şirketlerin girişimleri ve geleceğe hazır olmaları için optimize çözümler sunuyor.

Ses ve data’nızı geleceğe hazırladınız mı?
E-Data Teknoloji Alcatel – Lucent Enterprise Ürün müdürü Aytuğ Nadir Alcatel-Lucent Enterprise ürünlerinin ses ve data çözümlerindeki başarısının altını çizerek, “Bugün, Alcatel-Lucent
Enterprise ses & bulut çözümleri kapsamında IP telefonları diğer rakip üretici firmaların telefonlarına kıyasla 3 kata kadar varan enerji tasarrufu sağlıyor. Bir diğer tarafta, network servisi çözümlerindeki geo-fence etkinleştirme özelliği sayesinde bir hastanedeki sağlık yetkilisinin el hijyenini bile takip edebilip, raporlayabiliriz.” açıklamasını yaptı.