Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Dünyanın en hızlı büyüyen sunucu markası Inspur, E-Data Teknoloji ile Türkiye’de

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Dünyanın en hızlı büyüyen sunucu markası Inspur, E-Data Teknoloji ile Türkiye’de

Dünyanın en hızlı büyüyen sunucu markası Inspur, E-Data Teknoloji ile Türkiye’de

10 / Eylül / 19

E-Data Teknoloji, dünyanın en hızlı büyüyen sunucu markası Inspur’un yetkili distribütörü oldu

 

E-Data Teknoloji hizmet ve çözüm portföyünü genişletmeye devam ediyor. 1945 yılında Çin’de kurulan ve dünyanın 3’üncü büyük sunucu üreticisi olan Inspur E-Data Teknoloji ile Türkiye pazarındaki yerini aldı. E-Data Teknoloji distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunulan multi-node bulut sunucu satışlarında dünya lideri Inspur’un müşterileri arasında Alibaba, Samsung, Ericsson ve Microsoft gibi dünya devleri yer alıyor. 

 

Her türlü iş ihtiyacına yönelik sunucu ve yedekleme ürünleri portföyüne sahip Inspur, özellikle deep learning – derin öğrenme konusunda öne çıkıyor. 

 

İş odaklı platforma özel ürün gamına sahip olan Inspur;

 

  • Bulut bilişimde 3 kategoride 16 ürün
  • Büyük veride 3 kategoride 13 ürün
  • Derin öğrenmede 3 kategoride 6 ürün ile dünya çapında müşterilerine hizmet veriyor. 

 

Dünya çapında 110’dan fazla ülkede hizmet veren marka, hizmet sağladığı alanlarda sınırları zorlayan, akıllı mimari, açık / şeffaf ve esnek çözüm özelliklerine sahip.

 

Geleceğin veri merkezi

Inspur, alan kısıtlamalarını aşan performans, güvenirlik ve sürdürülebilirlik arasında tasarım dengesi sunuyor. Düşük alanda, daha verimli güç kullanarak, gelişmiş bağlantılar sunan Inspur, grafik işlem gücü yüksek yapay zeka sunucularını bünyesinde barındırıyor. Geleneksel ürünlere göre kaynak israfını azaltırken, ihtiyaca bağlı konfigürasyonlar için esnek çözümler sunuyor. 

 

İsrafı azaltıyor

Enerji verimliliğini artırabilmek için kurulum ve bakım sırasında şablon tabanlı akıllı yönetim kullanan Inspur, otomatik müdahale ile akıllı güvenlik mimarisi kullanarak yeni nesil güvenlik sorunlarına karşı güven kalkanı oluşturuyor. 

 

Sunucu kurulumlarında yüzde 80 vakit kazandırıyor

Toplu kurulum ve taşınma – değişim gibi işlemler için sahip olduğu akıllı mimari altyapısı ile binlerce sunucunun aynı anda kurulmasına imkan veriyor. 100 sunucu için kurulum süresini ortalama 15 saatten 3 saate indirirken, toplamda yüzde 80’e varan oranda kurulum süresini kısaltıyor. 

 

E-Data Teknoloji bugün sunduğu siber güvenlikten bulut teknolojilerine kadar çeşitli alanlardaki distribütörlük ağına artık dünyanın en büyük sunucu üreticilerinden Inspur’u da ekleyerek dağıtım ağı ve gamını genişletmeye devam ediyor. 

 

E-Data Teknoloji Hakkında:

E-Data Teknoloji bilişim teknolojileri alanındaki 30 yılı aşkın sektör deneyimi ile bugün Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan ve teknoloji danışmanlığını üstlenen teknoloji distribütörüdür. Alanının öncü ve yenilikçi firma ortaklıkları ile Ankara ve İstanbul ofisleri ile Karadeniz ve Ege bölge kanal yöneticileriyle  Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir. 

 

E-Data Teknoloji, 2008 yılında 20 yılı aşkın bilişim teknolojileri tecrübesi olan iki ortak tarafından kurulmuştur.  E-Data Teknoloji kurulduğu günden itibaren iş ortağı kanal yapısını önemsemiş ve her zaman iş ortaklarının yanında olmuştur. Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de katma değerli ürün ve hizmet satışı yapan E-Data Teknoloji, bugün 800’ü’i aşkın iş ortağına temas etmektedir.

 

Çözüm alanları arasında Ağ ve Ağ Güvenliği ürünleri, Antivirüs, APT Koruma, DataCenter Çözümleri, Disk Yedekleme, Baskı ve Güvenli Baskı Çözümleri, KVKK / GDPR / ISO27001 gereklilik çözümleri, Sertifikalı Veri Silme, Sızma-Zafiyet testi, Sistem Araçları – Masaüstü Çözümleri, Sunucu / Storage, Uygulama Güvenliği, Veri Güvenliği, Yama Yönetimi, Yedekleme Yazılımları yer almaktadır.

www.e-data.com.tr 

 

Inspur Hakkında:

1945 yılında Çin’de kurulan ve Çin’in lider sunucu markası olan Inspur, ciro ve adet bazında dünyanın en büyük 3’üncü sunucu üreticisidir. Ürünlerinin yüzde 57’si yapay zeka altyapısında kullanılmak üzere dizayn edilirken, multi-node bulut sunucu satışlarında dünya lideri konumundadır. Dünya çapındaki müşterileri arasında Microsoft, Samsung, Tencent, Ericsson, Alibaba.com gibi markalar yer almaktadır. Ağustos 2019 itibari ile Türkiye’deki satışlarına E-Data Teknoloji distribütörlüğünde başlanmıştır. Detaylı bilgi için: https://www.e-data.com.tr/en/inspur/  http://en.inspur.com/