Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

E-Data Teknoloji işbirliği ile dizayn edildi: SONLOGGER

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • E-Data Teknoloji işbirliği ile dizayn edildi: SONLOGGER

E-Data Teknoloji işbirliği ile dizayn edildi: SONLOGGER

8 / Ekim / 19

 

SonicWall Türkiye Distribütörlüğünü üstlenen E-Data Teknoloji, SFC Yazılım Teknolojileri işbirliğinde 5651 loglama yasasına uygun hizmet sunan Sonlogger’ı dizayn etti. 

 

SonicWall cihazlar için web arayüz tabanlı log analiz, raporlama ve takip yazılımı sunan Sonlogger Ekim ayı itibariyle satışa sunuldu. 5651 loglama yasasının gerektirdiği ihtiyaçlardan doğan internet üzerinde yapılan işlemlerin kayıtlarının kişi bilgileri ile beraber tutulmasını sağlayan özel yazılım, SonicWall cihazlar için dizayn edildi ve iki farklı pakette satışa sunuldu.

 

Standart ve professional olmak üzere iki alternatifle kullanıma sunulan Sonlogger, kurum ve kişilerin ihtiyaç ve bütçelerine uygun alternatifler sunuyor. 

 

Uzun yıllara dayanan geliştirme tecrübesi ile her geçen gün özelliklerini artırabilen yazılımın öne çıkan özellikleri şöyle:

 

1. Log filtreleme: Log görüntüleme, filtreleme, CSV veya PDF formatlarında dışa aktarım özellikleri
2. Drill-down raporlar: Trafik, web, uygulama, e-mail, atak, olay tipleri olmak üzere 6 farklı tipte rapor oluşturma imkanı
3. Log yedekleme: Otomatik olarak günlük log yedekleme veya dışarı ve içeri aktarma opsiyonları
4. Log imzalama: 5651 sayılı yasaya tam uyum ve kanıtlanabilirlik özelliği
5. Ağ izleme: Detaylı log gösterimi sayesinde ağın izlenmesi
6. IP kullanıcı rehberi: Kullanıcı rehberi eşleştirmesi ile birlikte Active directory üzerinden veya manuel olarak IP – kullanıcı eşleştirme özelliği 

 

E-Data Teknoloji SonicWall ürün müdürü İlker AvcıSonicwall için E-Data Teknoloji desteği ile SFC Yazılım Teknolojilerinin geliştirdiği Sonlogger’ı, iş ortaklarımıza ücretsiz temin ediyoruz. Şirketimizin iş sürekliliği hedefleri doğrultusunda başlattığımız bu kampanya ile iş ortaklarımızın verimde süreklilik yakalamasını istiyoruz. SonicWall 25 yılı aşkındır dünyada siber suçları engelliyor. Bugün Türkiye’de 10 bini aşkın SonicWall kullanıcısı var.” açıklamasını yaptı. Avcı ayrıca, “Bir wireless cihazınız varsa ve bunlara bağlanan birden çok kullanıcınız varsa loglama yasasına tabisinizdir. Biz de zaten bu gerekli yazılımı SonicWall kullanıcılarımız için E-Data Teknoloji farkı ile geliştirilmesine destek verdik hem de deneme süresini 1 yıl yaparak, iş ortaklarımıza ve kullanıcılarımıza bu yazılımı 1 yıl boyunca ücretsiz temin etmek üzere kampanyamızı başlattık” dedi. 

 

SonicWall, 25 yıldan uzun bir süredir siber suçları engelliyor ve dünya çapındaki her ölçekte işletmeyi savunuyor. Capture Labs Threat Network’ün araştırmaları ile desteklenen ödüllü gerçek zamanlı ihlal tespit ve önlem çözümlerimiz, dünyanın dört bir yanındaki 18.000’den fazla sadık kanal ortağımızın da kaynak ve uzmanlıklarıyla birleşerek 1.000.000’dan fazla işletme ve telefon ağına ulaşıyor ve bu firmaların emaillerinin, uygulamalarının ve verilerinin güvenliğini sağlıyor. Ürün, inovasyon ve partner kombinasyonu 150’den fazla ülkede, 500.000’den fazla işletmenin özgül ihtiyaçlarına göre gerçek zamanlı siber savunma çözümleri sunuyor. Ve sonuç olarak SonicWall kullanıcıları daha az korkuyla daha fazla iş yapıyor.

 

2 farklı pakete sahip Sonlogger’ın hizmet detayları ise şöyle: