Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Inspur, Gartner’daki yerini güçlendirdi

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur, Gartner’daki yerini güçlendirdi

Inspur, Gartner’daki yerini güçlendirdi

18 / Kasım / 19

Gartner, 13 Kasım 2019 tarihinde “Dağıtık Dosya Sistemleri için Kritik Özellikler – Critical Capabilities for Distributed File Systems” araştırma raporunu yayınladı. Rapora göre, büyük ölçekli, yapılandırılmamış dosya verilerini saklama ve analiz etme ihtiyacı giderek artıyor. Bu da dağıtık mimarideki ürünlerin BT altyapı planlamalarının önceliklendirilmesine yol açıyor. Gartner da bu ürünleri, altyapı ve operasyon (A&I) liderleriyle ilgili beş kullanım durumunda, sekiz kritik yetenek ile karşılaştırıyor.

Bu rapor ile daha önce analitik, yapay zeka (AI), makine öğrenmesi (ML) alanlarında sunucu ürünleri ile sektörün önemli bir oyuncusu olduğunu ispatlayan Inspur, son yayınlanan Gartner raporu ile dağıtık yapıdaki depolama sistemlerindeki liderlik koltuğunu da pekiştiriyor..

Teknoloji liderleri yapılandırılmamış verilerini ne yapacak?
E-Data Teknoloji Inspur Marka Müdürü İlker Saltoğlu “Firmalar yapılandırılmamış verilerini sağlıklı bir şekilde büyütebilmeyi önceliklendiriyor. Bununla birlikte verileri doğru bir şekilde kullanmak, yerel ve genel bulut depolama alanlarını birlikte kullanabilmek amacı ile dağıtık yapıdaki depolama sistemlerini tercih ediyorlar” açıklamasını yaptı. Geleceğe hazır veri merkezinizi oluştururken en önemli iş ortaklarınızdan biri olacak Inspur’u daha detaylı öğrenmek için tıklayınız