Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Inspur - Inspur HF5000G5

E-Data Teknoloji

HF5000G5 : Flash Tabanlı Veri Yedekleme Ünitesi

HF5000G5, kurumsal ana uygulamalar için orta seviye bir “all-flash” depolama sistemidir,  hem SAN hem NAS özelliklerini sağlar. Orta ve büyük ölçekli OLTP / OLAP veritabanları, sanallaştırma, dosya paylaşımı, veri depolama, felaket kurtarma, aktif-aktif ve yedekleme gibi mükemmel özellikleri ile tüm segmentteki ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır. HF5000G5 yaygın olarak kamu, finans, iletişim, enerji, medya, sağlık, eğitim, KOBİ ve diğer sektörlerde kullanılmaktadır.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Yeni NVMe mimarisi, optimize edilmiş “all-flash” algoritması ve Inview (akıllı yönetim aracı) ile HF5000G5 daha düşük gecikme süresi, daha yüksek performans, gelişmiş ölçeklenebilirlik ve basitleştirilmiş bir yönetim sunuyor.

 

İnternet, IoT, yapay zeka ve diğer gelişmekte olan teknolojiler çeşitli sektörlerde etkilerini arttırmaya devam ettikçe, işletmelerin gerçek zamanlı veri operasyonlarına olan talebi artmaktadır. Bu nedenle, üstün performans ve kararlılığa sahip “flash” dizileri, depolama hizmetlerinin hızlandırılabilmesi için ilk seçenek haline geldi. HF5000G5 orta segment “all-flash” depolama ünitesi, işletmelere ultra yüksek performanslı depolama hizmetleri sunabilen lider bir NVMe mimarisine, akıllı “all-flash” algoritmalarına ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahiptir.

“All-flash” NVMe:  NVMe, temel olarak kurumsal ve istemci sistemleri ile katı hal sürücüleri (SSD’ler) arasında, PCIe veri yolu üzerinden veri aktarımını hızlandırmak için oluşturulan, genişletilmiş bir ana bilgisayar denetleyicisi arabirimidir. “Flash” dizisinin potansiyelini en üst düzeye çıkarma potansiyeline sahiptir. Buna ek olarak, NVMe, PCIe veri yolu üzerinden doğrudan ana bilgisayara bağlanır, böylece IO zamanlamasını azaltır ve IO yolunu kısaltarak düşük gecikme süresi için bir garanti sağlar. Yeni NVMe mimarisine sahip HF5000G5, gecikmeyi 0,1 ms’ye kadar azaltabilir. Böylece, müşterilerine son derece hızlı ve sorunsuz depolama hizmetleri sağlayabilir.

Ölçeklendirme: HF5000G5, maksimum 16 denetleyici ve TB düzeyi önbellek ile çevrimiçi yatay ölçeklenebilirlik sağlar. Böylece, müşterinin depolama kaynaklarının katlanarak büyümesine, performansın doğrusal olarak artmasına ve değişen işletme ihtiyaçlarını kolayca karşılamasına olanak tanır.

Optimize edilmiş “all-flash” algoritmaları: Veri yazıldığında, SSD yazma amplifikasyonunu etkili bir şekilde azaltmak için veri sıkıştırma, şerit toplama ve genel veri fırçalama işlemlerini sırayla gerçekleştirir. Sistem SSD ortalama ömrünü sağlamak için aşınma seviyelendirme (WL) ve önleyici aşınma seviyelendirme (PWL) kullanır. Ayrıca, sistem, diskteki geçersiz verilerin kaldırılmasını azaltmak, SSD ömrünü uzatmak böylece sistem performansını artırmak için küresel çöp veri toplamayı ve TRIM’i destekler.

Intel® Optane ™ Desteği: Intel® Optane ™, NAND flash sıralı yazma ve yazma işleminden önce yazma işleminin kısıtlamalarını ortadan kaldırmak için NVMe ve SCM kullanır. Böylece, erişim gecikmesini 0,02 ms’ye düşürür ve sabit sürücünün erişim hızını ve ömrünü büyük ölçüde artırır. Optane, SAS all-flash’tan % 70 daha yüksek bir performans elde etmeye yardımcı olur ve böylece müşterilere en iyi depolama hizmetlerini sunar.

Akıllı veri azaltma çipi: HF5000G5, dahili çip üzerinden veri tekilleştirme ve sıkıştırmayı gerçekleştirir. Her denetleyicide iki veri azaltma motoru bulunur ve işlemci kaynaklarını kullanmaz. Önceki jenerasyona göre sabit sıkıştırma performansı % 30 artırılmıştır. Bu arada, veri azaltma oranı 5: 1’e ulaşır, bu da depolama yoğunluğunu büyük ölçüde artırır ve depolama maliyetini azaltır.

Güvenilir ve 7/24 çevrimiçi paylaşım

HF5000G5, Active-Active mimarisini ve temel bileşenlerin tamamen yedekli tasarımını benimser. Uzak noktaya çoğaltma, aktif-aktif, iki varyantlı üç veri merkezi gibi yüksek güvenilirlikli veri koruma çözümleriyle birlikte, HF5000G5 % 99,9999 güvenilirlik ve 7/24 iş sürekliliği sağlayabilir.

Active-Active: HF5000G5, sektör lideri Active-Active depolama mimarisini benimser ve birim ilişkilendirme kavramı yoktur. IO, denetleyiciler arasında yük dengelemesini sağlamaya, denetleyicinin performans darboğazını ortadan kaldırmaya ve sistem kullanılabilirliğini iyileştirmeye yardımcı olan çoklu denetleyiciler tarafından yönetilir. Herhangi bir denetleyicide problem yaşandığında, diğer denetleyiciler iş sürekliliğini sağlamak için işi devralır. Aktif-aktif olarak, iki varyant ile üç veri merkezinin konfigürasyonuna kolayca genişletilebilir; bu da farklı veri merkezleri arasında yüksek kullanılabilirlik ve ekstra veri koruması anlamına gelir.

Güvenilir donanım yedekliliği: Tamamen modüler yedekli mimari, temel bileşenler için tek bir arıza noktası olmayacak şekilde (SPOF) tasarlanmıştır. Pasif arka panel, sistem güvenilirliğini artırmak için kullanılır. Ayrıca çevrimiçi donanım genişletmeyi, çevrimiçi ürün yazılımı yükseltmesini, çevrimiçi sistem bakımını ve güç kaybı veri korumasını destekler. Çeşitli veri koruma mekanizmaları ile birleştiğinde, HF5000G5 RPO = 0, RTO = 0 ve % 99.9999 güvenilirliği garanti eder.

Akıllı yönetim ve kolay bakım

Inspur, özel bir akıllı yönetim yazılımı olan Inview’i geliştirdi. Inview, tüm Inspur depolama kaynaklarını tek merkezden yönetebilir ve sistem durumu izleme, anlık görüntü koruma zamanlaması ve felaket kurtarma çözümlerinin kolay uygulanmasını gerçekleştirir. Ayrıca, HF5000G5 heterojen sanallaştırma yoluyla diğer markalara ait depolama kaynaklarının yönetimini de sağlar. Bu kombinasyon, bakımı önemli ölçüde kolaylaştıran ve toplam sahip olma maliyetini azaltarak, hem dahili hem de harici depolama kaynaklarının birleşik yönetimini sağlar.

Inview: Inspur AS2000G2, AS5000G2, AS5000G5, HF5000G5, HF6000G5 ve SDS AS13000’in birleşik yönetimini destekler. Bu ürünlerin temel bilgileri, kullanım ve performans istatistikleri, alarm notları, yönetimi ve gerçek zamanlı çoklu küme izlemeyi destekleyen yönetim arayüzüne sahiptir.

Inview zaman bazlı anlık görüntü (timing snapshot) ve çoklu kopya çoğaltması (multicopy replication) ile platformlar arası bir felaket kurtarma çözümü sunarak gelişmiş veri güvenliği sağlar.

Bulut Veri Merkezi

HF5000G5 akıllı bulut katmanlamayı destekler ve genel, karma ve özel bulutların etkileşime girmesini sağlar. Bulut ortamında önbellek, felaket kurtarma, yedekleme ve diğer işlevler bulunur. Bu, veri güvenliğini garanti eder ve bulutta bulunan işletmeleri daha verimli hale getirir.

Akıllı bulut katmanlama: AWS, Azure, Inspur Cloud, Alibaba Cloud ve Openstack gibi çoklu bulut sistemleri arasındaki etkileşime izin verir. HF5000G5, bulut ortamında şu özellikleri etkinleştirir: önbellek, felaket kurtarma, yedekleme, vb. Kullanıcılar yedekleme yazılımı satın almadan verileri buluta yedekleyebilir, bu da yedekleme karmaşıklığını azaltır ve veri güvenliğini artırır. Yerel veri merkezi ile genel bulut arasında sorunsuz veri akışı sağlamak için bulut depolama maliyetini ve ölçeklenebilirliğini yerel veri merkezi mimarisiyle birleştirir.

Kataloglar ve Datasheet


Ürün Ana Kategori:

Inspur

Ürün Kategori:

Storage Çözümleri

Bilgi Alın