Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Slider - Inspur “ilk”lere doymuyor: NVIDIA Ampere Mimarisi GPU’ları ile Yapay Zeka Platformu

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur “ilk”lere doymuyor: NVIDIA Ampere Mimarisi GPU’ları ile Yapay Zeka Platformu

Inspur İlk’lere Doymuyor: Şimdi de NVIDIA Ampere Mimarisi GPU’ları ile Yapay Zeka Platformu Sunan İlk Şirket Oldu

NF5468M6 ve NF5468A5, 4U’luk bir sunucu kasasında 8 adet çift genişlikte A100 PCIe bulunduruyor. Her iki model de üstün yapay zeka performansı elde etmek için en yeni 64 GB / s PCIe Gen 4 çift yönlü bant genişliği sunuyor.

Önde gelen veri merkezi ve yapay zeka çözüm sağlayıcısı olan Inspur, ISC High Performance 2020’de en son NVIDIA Amper mimarisi A100 PCIe Gen4’ü destekleyen NF5468M6 ve NF5468A5 AI sunucularını piyasaya sürdü. Inspur bu modeller ile dünyanın dört bir yanındaki yapay zeka geliştiricilerine ve kullanıcılarına üstün performanslı esnek yapay zeka platformları sağlıyor.

Çevik ve güçlü ürün tasarımı ve geliştirme özellikleri sayesinde Inspur, NVIDIA Ampere mimarisi GPU’larını destekleyen, kapsamlı ve rekabetçi bir yeni nesil yapay zeka platformu oluşturan ilk şirket oldu. NVSwitch, 8 ila 16 NVIDIA A100 Tensor Core GPU arasında yüksek hızlı ara bağlantı ve GPU’lar arasında 40 PetaOPS’a kadar yapay zeka işlem performansı ve 600GB / S P2P bant genişliği sağlıyor. Inspur’un iki yeni ürünü -NF5488M5-D ve Ampere mimarisindeki NF5488A5, bu alanda seri üretimine geçilen ilk modeller oldu.

Yenilikçi Tasarım
Piyasaya yeni sürülen NF5468M6 ve NF5468A5, birçok yenilikçi tasarım sunuyor. Giderek daha karmaşık, çeşitli yapay zeka işlem gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak üzere üstün performans ve esneklik arasında bir denge kuruyor. NF5468M6 ve NF5468A5, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve bulut uygulama senaryoları açısından üstün performans sunuyor.

NF5468M6 ve NF5468A5, 4U kasada 8 adet çift genişlikte A100 PCIe barındırırken, her ikisi de 64GB / s iki yönlü bant genişliğine sahip en yeni PCIe Gen4'ü destekliyor ve aynı güç tüketimine sahip PCIe Gen3’e kıyasla % 100 bant genişliği artışı sağlıyor. Üstün performansı, veri bilimi, yüksek performanslı bilgi işlem ve yapay zekadaki en karmaşık işlemlerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan modeller, ayrıca 40GB HBM2 bellek, bellek bant genişliğini % 70 oranında artırarak 1,6 TB / sn’ye yükseltiyor ve kullanıcıların daha büyük derin öğrenme modellerini eğitebilmelerini sağlıyor. Benzersiz NVLINK Bridge tasarımı, iki GPU arasında 600GB / S’ye kadar P2P performansı sunarak eğitim verimliliğinde büyüklük artışlarına neden oluyor. Çok görevli eğitim ve geliştirme senaryoları için, MIG (Çok Eşgörünümlü GPU) özelliği tek bir A100’ü, her biri farklı bilgi işlem görevleriyle ilgilenen yedi bağımsız GPU örneğine bölebiliyor. GPU kaynaklarının daha özel tahsisi sayesinde, kullanıcılara daha doğru hızlandırılmış hesaplamalar sağlayabilir ve GPU kullanımını daha önce görülmemiş bir seviyeye çıkarabiliyor.

Ek olarak Inspur’un önde gelen iki yapay zeka sunucusu NF5468M5 ve NF5280M5 de NVIDIA PCIe Gen4 A100’ü desteklemektedir.

Dünyanın önde gelen yapay zeka sunucusu üreticisi olarak Inspur, çeşitli yapay zeka ürünleri sunmanın yanı sıra; ses, anlam, görüntü, video ve arama gibi farklı senaryolarda yapay zeka uygulama performansını artırmak için müşteriler ile yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Haberin kaynağı için tıklayınız