Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Inspur NF5488A5, En Son MLPerf Karşılaştırmalarında Yapay Zeka Sunucu Performansı Rekorunu Kırdı

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur NF5488A5, En Son MLPerf Karşılaştırmalarında Yapay Zeka Sunucu Performansı Rekorunu Kırdı

Inspur NF5488A5, En Son MLPerf Karşılaştırmalarında Yapay Zeka Sunucu Performansı Rekorunu Kırdı

13 / Ağustos / 20

Endüstri standardı bir yapay zeka performans testi olan MLPerf, en son sonuçlarını açıkladı. Inspur NF5488A5 sunucusu, en zorlu Resnet50 eğitim görevinde yeni bir performans rekoru kırarak tüm tek sunucu performans listesinin en üstünde yer aldı. NF5488A5, ResNet50 model eğitimini yalnızca 33,37 dakikada tamamladı.

Dünya çapında yapay zeka alanında en etkili endüstri kıyaslama kuruluşu olan ve Mayıs 2018'de kurulan MLPerf, aralarında Amazon, Baidu, Facebook, Google, Harvard Üniversitesi, Intel, NVIDIA, Microsoft, Alibaba, Inspur ve Stanford Üniversitesi de bulunan bir dizi endüstri devi ve akademik kurum tarafından destekleniyor. MLPerf 0.7 eğitim karşılaştırması, görüntü sınıflandırma, nesne algılama, pekiştirmeli öğrenme, öneri ve çeviri gibi tipik derin öğrenme senaryolarına odaklanan 8 görev içeriyordu. Eğitim karşılaştırmasına Google, NVIDIA, Intel, Alibaba, Tencent, Inspur, Dell, Fujitsu ve SIAT katılarak elde ettiği performans sonuçlarını sundu.

Yapay zeka bilgi işlem sistemlerinin ve çiplerinin performansını değerlendirmek için dünyanın en yaygın kabul gören standardı olan Resnet50 model eğitim görevinde Inspur, 8 NVIDIA A100 GPU ve 2 AMD EPYC 7742 işlemciyle donatılmış NF5488A5 sunucusunu kullandı. ResNet50 model eğitimini yalnızca 33,37 dakikada tamamlayan sunucu, tek sunucu performansında birinci oldu.

2020 yılı Mayıs ayında duyurulan NF5488A5, 3’üncü nesil NVLink ve PCIe4.0’ı destekleyen 2 adet son model AMD işlemciler ve birbirine bağlı 8 NVIDIA A100 GPU tarafından desteklenen yeni bir yapay zeka sunucusu. Akıllı müşteri hizmetleri, finansal analiz, akıllı şehir ve akıllı dil işleme gibi çeşitli yapay zeka senaryoları için güçlü işlem gücü desteği sunarken, kullanıcılara üstün yapay zeka performansı ve ultra yüksek hızlı bant genişliği sağlıyor.
Kaynak için tıklayınız