Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Slider - Inspur performans testlerinde liderlikten vazgeçmiyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur performans testlerinde liderlikten vazgeçmiyor

Inspur’un depolama sistemlerinden SPC Benckmark 1 performans testinde ilk iki sıradaki yerini aldı. En son hazırlanan SPC Benchmark 1 ™ raporunda, Inspur’un AS5600G2 modeli 7.520.358 IOPS ve 0.472 ms yanıt süresi ile ikinci sırada yer aldı. SPC KIOPSTM maliyeti ise ilk sıradaki rakibinin sadece yüzde 60’ıydı.

Inspur’un AS5600G2 depolama ünitesi 16 denetleyici, 4 TB Önbellek ve 400 x 1,92 TB SSD ile yapılandırıldı. Toplam performansı 0.472ms’de 7.52 milyon IOPS’ye ulaşırken, tek denetleyici performansı 470.000 IOPS’ye ulaştı. Raporda yer alan 386,50 $ / SPC-1 KIOPSTM fiyat performansı ile mükemmel bir yatırım geri dönüşü (ROI) sunduğunu ispatladı.

Storage Performance Council (SPC) tarafından yayımlanan son SPC Bencmark 1 ™ raporunda Inspur, 7.520.358 IOPS ve 0.472ms yanıt süresi ile ikinci sırada yer aldı. Üstelik bu performansa birinciden yüzde 60 daha az SPC IOPS TM maliyeti ile ulaştı. SPC Benchmark 1 ™ sonuçları, OLTP sistemleri, veritabanları sistemleri ve sunucu uygulamalarında depolama sistemleri seçimi için en önemli referanslardan biri olarak kabul ediliyor.

Storage Performance Council (SPC)’inin yayımladığı sonuçlar şu şekilde paylaşıldı:

 

Veri depolama alanında dünyaca tanınan bir lider olan SPC, 20 yıldan uzun bir süredir depolama sistemlerinin objektif, güvenilir ve titizlikle denetlenmiş performans ölçümlerini düzenli olarak sunmaktadır. Kuruluşun en aktif test programı olan SPC Benchmark 1 ™, karmaşık talepleri ve büyük hacimli verileri işleyen depolama sistemlerinin performansını değerlendirmek için tasarlanmıştır. Test dizini, depolama sisteminin okuma-yazma yanıt süresi hassasiyeti, iş yükü çeşitliliği ve dinamik değişiklikler, sistem performansı ve uzun vadeli kararlılık gibi sekiz senaryonun stres testini içerir. Ocak 2019’dan bu yana yedi küresel depolama sağlayıcısından toplam 11 SPC-1 performans sonucu yayımlanmıştır.

Dijital dönüşümün hızlandığı bu dönemde, veri depolama sistemlerinin yüksek performans ve güvenilirlik gereksinimleri işletmeler için ortak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Verilere göre, yüksek performanslı bilgi işlem, veri analizi, çevrimiçi işlem işleme, sanal masaüstü altyapısı ve sunucu sanallaştırmayı içeren beş zorlu senaryoda, kullanıcıların sistem performansına ağırlıklı oranı yüzde 44’e kadar yükselebilir.

En son SPC-1 için, Inspur AS5600G2 16 denetleyici, 4 TB Önbellek ve 400 adet 1,92 TB SSD ile yapılandırıldı. Sistemin genel performansı 7.52 milyon IOPS’a ulaşırken, tek denetleyicinin performansı 470.000 IOPS’ye ulaştı ve fiyatı 386.50 $ / SPC-1 KIOPS TM olarak belirlendi. Inspur AS5600G2 bu sonuçlar ile sadece yüksek performans ihtiyacı olan kurumsal gereksinimleri karşılamakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir yatırım geri dönüşü (ROI) sunar.

Inspur depolama ürünleri Genel Müdürü Li Hui, “SPC-1 performans testinde dünya rekorunu kırmak buzdağının sadece görünen kısmı. Her şeyin arkasında Inspur’un teknolojik yenilikleri ve gelişmelerinin yaklaşık yirmi yıl boyunca hiçbir kesintiye uğramadan süreklilik arz etmesi yatıyor” açıklamasını yaparken, AS5600G2’nin Inspur’ ait iTurbo hızlanma motoru teknolojisini benimsediğini ve bu amaçla akıllı veri yolu hızlandırmanın dört temel algoritmasını (akıllı, çok çekirdekli zamanlama, akıllı, sıcak ve soğuk veri ayırma ve rastgele iMASP) kullandığını bildirdi.

Inspur’un SPC Benchmark 1 ™ karşılaştırma raporunu şu adreste bulabilirsiniz.

 

Inspur Hakkında

Inspur, veri merkezi altyapısı, bulut bilişim ve yapay zeka çözümleri alanında dünyanın önde gelen 3 sunucu üreticisi arasında yer almaktadır. İleri mühendislik ve inovasyon yoluyla Inspur, açık bilgi işlem, bulut veri merkezi, yapay zeka ve derin öğrenme gibi önemli teknoloji alanlarına hitap etmek için gelişmiş bilgi işlem donanım tasarımı ve kapsamlı ürün teklifleri sunar. Performans için optimize edilmiş ve kullanım amacına uygun birinci sınıf çözümleri ile müşterilere, belirli iş yüklerini ve gerçek dünya zorluklarını aşma konusunda ihtiyacı olan performansı ve gücü verir.