Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Inspur, Türkiye’nin veri merkezleri için şimdi Türkiye’de

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur, Türkiye’nin veri merkezleri için şimdi Türkiye’de

Inspur, Türkiye’nin veri merkezleri için şimdi Türkiye’de

1 / Ekim / 19

E-Data Teknoloji, hizmet ve çözüm portföyüne son eklediği Inspur’u 24 Eylül 2019 tarihinde Ankara Swissotel’de düzenlenen BTVizyon Ankara etkinliğinde katılımcılarla tanıştırdı.

E-Data Teknoloji Inspur Ürün Müdürü İlker Saltoğlu’nun anlatımı ile gerçekleştirilen özel sunumda yapay zekanın kilometre taşları öne çıktı.

İnsan beyninin işlem kapasitesinin 3 buçuk katı işlem gücüne sahip süper bilgisayarları kim dizayn etti?

İnsan beyninin işlem kapasitesinin yaklaşık 3 buçuk katı işlem gücüne sahip süper bilgisayar olan Tianhe-2, Çin Hükümetinin desteği ile Çin Milli Savunma Üniversitesi ve Inspur işbirliğinde yapıldı. Bu bilgisayar ilk yapıldığı 2013 yılı itibari ile uzun yıllar Top500’ün ilk sırasındaki yerini korudu. Şu an ise 4’üncü sırada yer alıyor.

Ali Baba’nın ihtiyacı olan sunucular Inspur’a emanet

Ali Baba veri merkezlerinin ihtiyaç duyduğu sunucuların yüzde 90’ını karşılayan Inspur, sağladığı alt yapı ile en yoğun alışverişin yapıldığı “Double Eleven” gününde saniyede 140 bin işlem gerçekleştirme kapasitesine erişti.

Çin’in yerli ve milli arama motoru “Baidu” Inspur’un akıllı kurulum altyapısıyla büyüyor

Hızlı büyüme ihtiyacı ile yüksek işlem gücüne gerek duyan Baidu, Inspur’un sağladığı akıllı kurulum altyapısı ile 8 saatte 10 bin nod’u ayağa kaldırabiliyor. Baidu’nun sürücüsüz araç projesinde de kullanılan altyapı sayesinde, araçlar 2 milyon km deneme sürecini geçirdi ve şu an spesifik noktalarda deneme sürüşleri ile sergileniyorlar.

 E-Data Teknoloji Hakkında:

E-Data Teknoloji bilişim teknolojileri alanındaki 30 yılı aşkın sektör deneyimi ile bugün Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan ve teknoloji danışmanlığını üstlenen teknoloji distribütörüdür. Alanının öncü ve yenilikçi firma ortaklıkları ile Ankara ve İstanbul ofisleri ile Karadeniz ve Ege bölge kanal yöneticileriyle  Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir.

E-Data Teknoloji, 2008 yılında 20 yılı aşkın bilişim teknolojileri tecrübesi olan iki ortak tarafından kurulmuştur.  E-Data Teknoloji kurulduğu günden itibaren iş ortağı kanal yapısını önemsemiş ve her zaman iş ortaklarının yanında olmuştur. Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de katma değerli ürün ve hizmet satışı yapan E-Data Teknoloji, bugün 800’ü’i aşkın iş ortağına temas etmektedir.

Çözüm alanları arasında Ağ ve Ağ Güvenliği ürünleri, Antivirüs, APT Koruma, DataCenter Çözümleri, Disk Yedekleme, Baskı ve Güvenli Baskı Çözümleri, KVKK / GDPR / ISO27001 gereklilik çözümleri, Sertifikalı Veri Silme, Sızma-Zafiyet testi, Sistem Araçları – Masaüstü Çözümleri, Sunucu / Storage, Uygulama Güvenliği, Veri Güvenliği, Yama Yönetimi, Yedekleme Yazılımları yer almaktadır.

 Inspur Hakkında:

1945 yılında Çin’de kurulan ve Çin’in lider sunucu markası olan Inspur, ciro ve adet bazında dünyanın en büyük 3’üncü sunucu üreticisidir. Ürünlerinin yüzde 57’si yapay zeka altyapısında kullanılmak üzere dizayn edilirken, multi-node bulut sunucu satışlarında dünya lideri konumundadır. Dünya çapındaki müşterileri arasında Microsoft, Samsung, Tencent, Ericsson, Alibaba.com gibi markalar yer almaktadır. Ağustos 2019 itibari ile Türkiye’deki satışlarına E-Data Teknoloji distribütörlüğünde başlanmıştır. Detaylı bilgi için: https://www.e-data.com.tr/en/inspur/; http://en.inspur.com/