Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Slider - Inspur, Yeni Model Çok Yönlü Depolama Ürünlerini Duyurdu

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Inspur, Yeni Model Çok Yönlü Depolama Ürünlerini Duyurdu

– Inspur orta seviye hibrit depolama çözümlerini içeren AS5000G5 serisi ürün ailesini piyasaya sürdü. AS5000G5 ailesi, AS5300G5, AS5500G5, AS5600G5, AS5800G5 birleşik depolama ürünleri ile AS5300G5-F, AS5500G5-F, AS5600G5-F, and AS5800G5-F all-flash ürünlerini içeriyor.

– Inspur ayrıca, kullanıcıların büyük, gerçek zamanlı veri ve çoklu bulut ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek performanslı P serisi, yüksek yoğunluklu H serisi ve oldukça esnek X serisi de dahil olmak üzere dağıtılmış mimariye sahip bir dizi yeni ürün duyurdu.

– Inspur’un depolama ürünleri, iletişim, finans, üretim, bulut çözümleri, akıllı ulaşım vb. alanlarda petabayt ölçekli pek çok sayıda veri depolama projesinde başarıyla uygulanmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

Inspur, merkezi mimariye sahip orta sınıf depolama ailesi AS5000G5, yüksek performanslı P serisi, yüksek yoğunluklu H serisi ve dağıtılmış mimariye sahip esnek X serisi ürünlerini tanıttı.

Inspur ve Intel, iki bağlantı noktasına sahip Optane SSD ile birlikte tüm flash depolama sistemlerini birlikte piyasaya sürüyor.

Sektördeki en yüksek performanslı orta sınıf depolama sistemi
Inspur AS5000G5-F, Intel çift bağlantı noktalı Optane SSD içeren flash depolama çözümüdür. AS5000G5-F yüksek hızlı önbellek katmanı olarak kullandığı Optane SSD ile akıllı veri katmanı, yerleşik donanım hızlandırma ve çevrimiçi sıkıştırma / veri tekilleştirme gibi yenilikçi teknolojileri birleştirerek, 8 milyon IOPS ve 0,1 ms gecikme süresi sağlar. Sektördeki en yüksek performanslı orta sınıf depolama sistemlerinden biridir. Bu arada, çok cihazlı yönetim platformu InView ve aktif tahmin teknolojisi AIOPS ile % 95 veya daha fazla 14 günlük tahmin doğruluk oranı sağlar.

Inspur Depolama Ürünleri Genel Müdürü Li Hui, “Bulut bilişim, büyük veri, yapay zeka ve 5G gibi yeni teknolojilerin yanı sıra gittikçe artan gerçek zamanlı veri analizi ihtiyacı, her geçen gün daha düşük cevap süresi için taleplerini artırıyor” diyerek, “İstatistiklere göre, gerçek zamanlı veriler 2023 yılına kadar küresel verilerin % 24,5’ini oluşturacak ve bu da depolama sistemlerine büyük zorluklar getirecek. Inspur Storage bu soruna çözüm olarak, yüksek performanslı, düşük gecikmeli depolama sistemlerine sahip veri merkezlerindeki uygulamaların işletim verimliliğini artırmak için SSD ortamlar ve yüksek hızlı bağlantı teknolojilerine yatırımlarını artırdı” açıklamalarında bulundu.

Inspur, dağıtık yapıdaki depolama sistemlerini yüksek performanslı P serisi, yüksek yoğunluklu H serisi ve oldukça esnek X serisi dahil olmak üzere birçok farklı ihtiyaca göre piyasaya sürüyor.

Yüksek performanslı uygulamalar için P serisi: POWER mimarisine dayanan P serisi, yüksek frekanslı CPU (3.8 GHz’e kadar), PCIe 4.0 ve yüksek hızlı bağlantılı HBA kartları ile 2 kat 4M sıralı yazma performansına, 1.5 kat 4M sıralı okuma performansına, 3 kat 4K rasgele yazma performansı ve 1,3 kat 4K rasgele okuma performansına erişiyor.

Devasa miktarda yüksek tanımlı video ve görüntü için H serisi: AS13000G5-H, yaklaşık 1PB’lik tek bir düğüm kapasitesine sahiptir ve yaklaşık 90 günlük 256p 1080p, 4Mbps ultra yüksek tanımlı video verisini bünyesinde barındırılabilir.

Bulut tabanlı elastik dağıtım için X serisi: Örnek olarak AS13000G5-X, veri yaşam döngüsü yönetimini gerçekleştirmek için bulut üzerindeki verileri, yerel gerçek zamanlı verileri ve arşivlenmiş verileri aynı anda taşıyabilen tek bir dağıtılmış depolama sistemidir.

Inspur Depolama Çözümleri çok sayıda petabayt ölçekli veri depolama projesinde konuşlandırıldı ve China Mobile'ın dağıtılmış blok depolamasına başarıyla uygulandı. Kentsel bir akıllı ulaşım projesinde, Inspur’un depolama çözümü 6.000 kanal video akışını desteklemekte ve 108 düğüm ile 20PB kapasite sağlamakta. Bir şehrin otoyol geçiş ücreti toplama sistemi projesinde kullanılan Inspur’un flash depolama sistemi 0,1 ms’lik yanıt süresi sağlayarak günlük ortalama 1 milyon işlem hacmine ulaşmaktadır.

Inspur Storage aynı zamanda, dağıtılmış depolama alanında Gartner 2019 küresel kullanıcı derecelendirmesinde ilk sırada yer aldı ve Gartner 2019 dağıtılmış dosya depolama kritik yetenek raporuna göre tüm göstergelerde dünyanın ilk üçü arasında yer almaktadır.

Haberin kaynağı için tıklayınız