Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

İş sürekliliğinin tüm paydaşları bir arada

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • İş sürekliliğinin tüm paydaşları bir arada

İş sürekliliğinin tüm paydaşları bir arada

21 / Kasım / 19

BThaber: “İş sürekliliğinin tüm paydaşları bir arada”

BThaber websitesi’nden alıntılanmıştır.

 

2019 başında kurumsal kimliğini ve logosunu yenileyen E-Data Teknoloji, İstanbul’da etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor.

Temsil ettikleri bazı markaları için onların Türkiye ofisi gibi konumlandıkları detayını paylaşan E-Data Teknoloji Genel Müdürü T. Fatih Mutlu, uçtan uca dijital dönüşümü doğru bir şekilde kurgulama önceliğine dikkat etti. 11 yıllık kurumsal geçmişlerinde iş ortakları ile birlikte, odaklı oldukları tüm sektörlerde dönüşüme katkı sağladıklarını vurgulayan Fatih Mutlu’ya göre, işbirliği yapılan, distribütörlüğü üstlenilen markaların hepsi, ürün ve çözümleri ile birbirini tamamlıyor. Kurumsal önceliklerini, “İş sürekliliği için çözüm kümesini bir araya getiriyor, bu ürün gamına göre sürekli en yeni ürünleri portföye dahil ediyoruz” sözleri ile özetleyen Fatih Mutlu, bu öncelikte iş ortaklarının belirleyici olduğunu vurguladı. Farklı çözümlere ihtiyaç duyan iş ortaklarına uçtan uca çözüm sunmaya önem verdiklerini belirten Fatih Mutlu, ekledi: “Birçok markayı Türkiye’de temsil ediyoruz ve hepsi Türkiye’nin potansiyeline inanıyor, bu dev pazarda payını devamlı artırmak istiyor.  Kapanacak veya ötelenmiş çok proje olması da bu beklentiyi destekliyor.” Fatih Mutlu ile sektörü konuştuk, 2020 beklentilerine odaklandık:

Portföyünüzde hangi ürün ve çözümler tercihlerde öne çıkıyor?

Sektörde eskiden merkezi yapı hakimdi. Bir tane sunucu ve altında dağınık terminaller vardı. ‘Bunlara çok yükleniyoruz, bunları dağıtalım’ dendi, ama şimdi tekrar merkeziyete dönüyoruz. Verinin güvenliği ve iş sürekliliği önemli ve biz de işin durmamasını sağlamaya çalışıyoruz. Distribütörü olduğumuz gerçek zamanlı tehdit önleme yapısı FireEye, pazarında dünya lideri. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de bir etkinlikleri olacak. Bunların bazıları regülasyonların zorunlu kıldığı çözümler olduğu için etkili ve bunlar bizim dünyada temsil ettiğimiz FireEye ve Tenable konusunda dünya liderleri olduğu için çok talep görüyor. Veri merkezleri ön planda. Sunucu ve depolama yapıları ile çözümleri de ön planda. Sonuçta bulutta da olsa, o bulutu oluşturan sistemler, veri merkezi yapılarına yönelik ihtiyaç var. Yasal düzenlemeler de veri merkezi çözümlerine ihtiyacı artıracak.

Haberin devamını okumak için tıklayınız