Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

KVM Çözümleri ve Uzaktan Çalışma

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • KVM Çözümleri ve Uzaktan Çalışma

KVM Çözümleri ve Uzaktan Çalışma

7 / Aralık / 20

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi, etkisini her geçen gün daha da artırıyor. Kısıtlamaların ve tedbirlerin yeniden gündeme alındığı şu günlerde siz ve şirketiniz uzaktan çalışma konusunda ne kadar başarılısınız?

Çoğu ekibin ve kişilerin uzaktan çalışmaya zorlandığı bu zamanlarda yönetim yazılımı, kuruluşunuzun çalışır durumda kalmasını sağlamak üzere BT ekiplerinin güçlendirilmesi için büyük önem taşıyor. Sunucuları, yerleşik teknolojiyi, güç ekipmanlarını ve diğer kritik ağ varlıklarını izlemek için tek bir erişim noktasına sahip olmak ise işin temeli.

Kuruluşlar için iş sürekliliğini sağlamak sadece VPN bağlantıları, masaüstü bilgisayarlar ve diğer bulut hizmetlerinin sağlanması ile mümkün olmuyor. Belirli işlevlerde ek yeteneklere ihtiyaç duyulabiliyor. Bu ek yetenekler veri merkezi, kritik / kontrol odası yöneticileri veya çevrimiçi uygulamaların, sistemlerin ve diğer dijital süreklilik kaynaklarının işlevini denetleme özelliği ile özel ve güvenli erişime ihtiyaç duyan diğer elemanları içerebiliyor.

Vertiv’in KVM (Klavye, video ve fare) anahtarları ve seri konsolları tam bu noktada uzaktan iş gücü sorunlarının üstesinden gelmek için benzersiz donanım sunuyor. Aralarında yüksek performanslı KVM (HPKVM), masaüstü KVM, IP üzerinden KVM ve güvenli KVM bulunan Vertiv KVM çözümleri BT ekiplerine üst düzey erişim ve yönetim imkanı sağlıyor.

Sektör bağımsız, BT ekipleri için kritik altyapıya güvenli ve uzaktan erişim sağlarken uyulması gereken bazı en iyi uygulamaları Vertiv şöyle sıralıyor:

● Daha fazla iş sürekliliği için altyapınıza yedeklilik ve bant dışı (OOB) ağlar tasarlayın. Bu, birincil ağ kesintileri esnasında OOB ağına yük devretmeyi otomatikleştirmeyi ve sistemlere/cihazlara güvenli, alternatif yolların uygulanmasını içerir.
● Eşit erişim ve uzaktan çıkış kontrolü sağlamak için güç yönetimini bir OOB yönetim sistemine entegre edin.
● Mevcut uzaktan erişim yazılım çözümlerini yedeklemek için KVM cihazlarını kullanın. Uzak masaüstü protokolünüzün bir IP üzerinden KVM ve seri konsol yönetim teknolojisini içeren anahtar ile yedeklenmesi buna bir örnek olarak verilebilir.
● Fiziksel sorunların ağınızı etkilemesini önlemeye yardımcı olacak uzak bir sitenin tam görünümü için seri izleme, KVM ve raf güç dağıtım ünitesi (rPDU) erişimi ile çevresel izlemeyi entegre edin. Bu entegrasyon, başka yollarla izlenemeyen ağ hatasına neden olan aşırı ısınma gibi sorunları takip edecektir.
● OOB ağınıza tek giriş noktası olarak merkezi yönetim yazılımının kullanımını zorunlu kılın.
● BT cihazlarını izlemek, yapılandırmak ve bunlara erişmek için merkezi bir yönetim aracı kullanın ve böylece tüm ağ/BT ortamının sağlığı hakkında bilgi edinin.
● BT araçlarının diğer sistemlerle arayüz oluşturma ve görevleri otomatikleştirme araçlarına sahip olduğundan emin olun. Örneğin, durum denetimlerini otomatikleştirmek ve yapılandırma güncellemeleri sunmak için seri konsollarınızda RESTful uygulama programlama arabirimlerini (API) kullanın.

Vertiv’in sahip olduğu deneyim ile şirketlerin proaktif iş sürekliliği hazırlamalarına yardımcı olan hizmet ve donanımları için bağlantısını ziyaret edin.

Bu yazıda şu kaynaktan yararlanılmıştır: