Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Nessus tarayıcılarınızı 31 Ocak itibariyle yükseltin-upgrade edin

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Nessus tarayıcılarınızı 31 Ocak itibariyle yükseltin-upgrade edin

Nessus tarayıcılarınızı 31 Ocak itibariyle yükseltin-upgrade edin

7 / Şubat / 19

Yayınlanan güvenlik açıklarının sayısı arttıkça, Nessus eklenti veritabanının boyutu da artar. Şu anda Nessus tarayıcıları 100.000’den fazla farklı güvenlik açığını test etmektedir.
Eklenti veritabanının boyutu 2 GB’in üzerine çıktığında, Nessus tarayıcı motorunun bazı eski sürümleri artık eklenti veritabanını derleyemeyecek ve ortamınızdaki varlıklardan gelen taramaları ve güvenlik açığı verilerini toplama yeteneklerini durduracaktır.
Tüm müşterilerin, ortamlarında çalışan Nessus tarayıcılarının (Tenable.io, Tenable.SC, Nessus Pro) sürümünü gözden geçirmelerini öneriyoruz. Etkilenen bir sürüm kullanıyorsanız, ve 1/31/19 tarihinden önce desteklenen ve etkilenmeyen bir sürüme yükseltmediyseniz gerekli yükseltmeyi yapmanız gerekmektedir.

Etkilenen Sürümler:
• Nessus 6.x (NOT: 6.x, 1/31/19 tarihinde EOL)
• Nessus 7.0 ve Nessus 7.1.2 dahil

Etkilenmeyen Sürümler:
• Nessus 7.1.3 ve üzeri sürümler
• Nessus 8.x
Eklenti veritabanını derlemek bir Nessus motor görevi olduğundan, Nessus motorunu kullanan tüm ürünler etkilenir. Buna Tenable.SC (daha önce SecurityCenter), Tenable.io, Nessus Manager ve Nessus Professional tarafından yönetilen tarayıcılar dahildir.

Nessus tarayıcılarınızı yükseltmenin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için en son sürüm notlarını gözden geçirebilirsiniz