Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Quest - NetVault Backup

E-Data Teknoloji

Farklı BT ortamlarına yönelik kapsamlı koruma

İşletmenizin başarısı, vazgeçilmez öneme sahip verilerinizi, hemen her gün hiç aksatmadan korumak, erişmek ve yerinde kullanabilmekten geçer. Beklenmedik bir veri kaybı sonrasında tüm bu yaşamsal verileri hızla onarmak da elbette ki göz ardı edilemez. Ancak pek çok kurum, veri koruma amaçlı yazılımları kullanırken kimi zaman kolaylık uğruna işlevsellikten, kimi zaman da çok yönlülük uğruna ölçeklenebilirlikten vazgeçmek durumunda kalmaktadır.

NetVault® Yedekleme ile, işletmeler hangi büyüklükte olurlarsa olsunlar, kolaylıkla kullanılabilen,verilerdeki artışı karşıyabilecek şekilde kolaylıkla ölçeklendirilebilen, oldukça gelişmiş ve birden fazla işletim sistemini destekleyebilen bir yazılıma sahip veri koruma çözümlerinden faydalanabilmektedirler. Evet yanlış duymadınız, “ezber bozan” bir çözüm var artık elinizin altında.

Petabyte’larla ifade edilen büyüklükte veri tutan oldukça fazla sayıda sunucuyu korumanıza imkan veren yazılım, tüm bunları -tek bir web tabanlı- konsol üzerinden gerçekleştirmenizi sağlar. Birden fazla işletim sistemini, uygulamayı, veritabanını, işlemci mimarisini destekler. NetVault Yedekleme’nin “cross-platform” şekilde çalışabilme özelliği, yazılımı, daima değişen ve -büyüyen- BT altyapınızın çerçevesine göre uygun hale getirmenize olanak tanır.

Özellikler
Uygulama Güvenliği—Oracle, SQL Server®, Exchange Server, SharePoint®, MySQL™, DB2®, PostgreSQL, Domino®, Informix, SAP®, Sybase® ve Teradata® dahil olmak üzere, işletmeniz açısından yaşamsal öneme sahip tüm uygulamaların kullanılabilirliğini güvence altına alır. “Dinamik” yedekleme ve kurtarma görevleri esnasında hiçbir şekilde komut dosyası (scripting) çalıştırmanıza gerek kalmaz.

NAS Güvenliği—Dell, EMC, Hitachi, IBM, NetApp ve Sun tarafından sunulanlar da dahil olmak üzere NAS cihazları üzerinde tutulan verilere yönelik olarak gelişmiş veri koruma özelliğinden yararlanabilirsiniz. LAN üzerindeki trafiği azaltabilir, Network Veri Yönetimi Protokolü (Network Data Management Protocol, NDMP) üzerinden yedekleme alarak verimliliği azami seviyeye taşıyabilirsiniz. NetVault Yedekleme çok sayıda farklı depolama topolojisi ve yapılandırmasını desteklemektedir.

Kurum çapında kontrol—NetVault’un web tabanlı kullanıcı arayüzünü kullanarak yedekleme ve kurtarma operasyonlarınızı yapılandırabilir, yönetebilir ve izleyebilirsiniz. Kullanışlı ve pratik sihirbazlar, yedekleme görevlerinin yaratılması, politikaların atanması, depolama aygıtlarının yapılandırılması ve raporların oluşturulması gibi ortak görevlerin ifası sırasında sizlere yol gösterir.

NetVault WebUI, NetVault Yedekleme Sunucusu’nun herhangi bir tarayıcı üzerinden uzaktan yönetilmesine imkan verir.

NetVault Yedekleme, veri ve uygulamalarınızı hem fiziksel hem de sanal ortamlarda tek bir sezgisel konsol üzerinden koruma altına almanıza imkan tanır.

Sağlanan İmkanlar
· Acil taleplerinize cevap veren ve talep yerine getirme sürecini hızlandıran, kolay ve sıra dışı dağıtım imkânları sunar
· Türdeş olmayan (heterogeneous) sunucu desteği sayesinde, özellikle koşulların değiştiği durumlarda esneklik sağlar
· Kapsamlı uygulama desteği
· Kaynak taraflı tekilleştirme (source-side deduplication) ve WAN ile optimize edilmiş kopyalama (WAN-optimized replication) işlemlerinde Dell DR Serisi cihazlarla hatasız bütünleşme
· İstediğiniz zaman ve noktada güçlü ve esnek şifreleme
· Arızalı bir sunucunun restore edilmesinde harcanan zamanın belirgin şekilde azaltılmasına yönelik “bare-metal”kurtarma
· Dağıtılmış (distributed) yedekleme hedefleri ve iş yüklerine imkân tanıyan kapsamlı depolama eklenti seçenekleri
· Yedekleme veri transferlerini en iyi şekilde kullanma ve arıza noktalarını (points of failure) azaltmaya yönelik dinamik aygıt paylaşımı

Güçlü güvenlik – CAST-128, AES-256 veya CAST-256 algoritma desteğine yönelik şifreleme uyumlu ek (plug-in) kullanarak yedekleme pencerelerini veya tekilleştirme verimini feda etmeksizin mevzuat gereksinimlerini yerine getirebilirsiniz. Görev seviyesinde gerçekleşen esnek şifreleme sayesinde şifrelenecek veriyi kolaylıkla seçmeniz de mümkündür.

Disk ve kasete yedekleme – Aralarında disk tabanlı aygıtlar, teyp kütüphaneleri ve üçüncü taraf tekilleştirme cihazlarının da bulunduğu, çok geniş bir yelpazeye yayılan depolama hedeflerine yapılan disk ve teyp tabanlı yedeklemeyi (diskand-tape based backup) desteklemektedir. Ayrıca yıkım onarımı amaçlı olarak, bir depolama hedefinden bir başka depolama hedefine veri taşımanız da mümkündür.

Esnek depolama eklentisi – Kaynak sunucuya doğrudan bir hedef depolama aygıtı eklentisi yapmak suretiyle, ağ üzerinden veri transferi yapmaktan kurtulabilirsiniz. LAN-free (LAN’sız) yedeklemeler sayesinde, işgücünü yedekleme etki alanı (back-up domain) boyunca kolaylıkla dağıtmanız mümkün olmaktadır.

Kolay, dolambaçsız lisanslama modeli – Kapasite veya bileşen bazında (licensing by capacity or by component) lisanslanabilen NetVault Yedekleme sayesinde, şaşırtıcı bir esneklik yakalayabilirsiiz. Bileşen bazlı lisanslamayla ihtiyaç duyduğunuz modülleri ayırıp seçebilirsiniz. NetVault’u kapasite bazlı lisanslayarak da sınırsız sayıda kullanıcı veya uygulama konuşlandırabilirsiniz. Dell, NetVault Yedekleme için iki adet kapasite bazlı lisanslama sürümü sunmaktadır: Bir tanesi büyümekte olan kurumlar için kayda değer bir fırsat iken diğeri ise daha büyük kurumlara yönelik kapsamlı bir korumadır.

Veri tekilleştirme – NetVault, Dell DR serisi tekilleştirme cihazlarıyla hatasız bütünleşme sağladığından, cihazın güçlü tekilleştirme, sıkıştırma ve kopyalama (replication) yeteneklerinden eksiksiz olarak faydalanabilirsiniz. Şebeke trafiğini azaltmak ve yıkım onarım esnasında yedekleme veri kopyalarınızı kuruluş dışına etkin bir şekilde göndermek için, yedekleme pencerelerini küçültebilir, onarım süresini iyileştirebilir ve kaynak bazlı tekillleştirmeden faydalanabilirsiniz.

Sanallaştırma Desteği – Gelişmiş veri korumasını, VMware® ve Hyper-V® ortamlarında da devam ettirebilirsiniz. NetVault Yedekleme’nin sanal ortamlara yönelik olarak istikrarlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirdiği işaretle-ve-tıkla tarzındaki yedekleme ve kurtarma (point-and-click backup and recovery) işlemleri için uzman olmanıza gerek yoktur.

Dell Software: Eksiksiz ve bağlantılı çözümler sunar Dell Yazılım, ölçeklenebilir olmasına rağmen basit kullanıma sahip çözümleriyle, büyüklüğü ne olursa olsun tüm kurumlara Dell’in “daha fazlasına gücüm var” tecrübesini yaşatmakla kalmaz, kurumların üretkenliğini, hızlı çözüm oluşturma yeteneğini ve etkinliğini artırır. Söz konusu yazılım, Dell donanımı ve hizmetleriyle birleştirildiğinde müşterilere BT’yi basitleştirme, riski ortadan kaldırma ve iş hedeflerine çok daha hızla ulaşma imkanı tanır.

Sistem gereksinimleri ve desteği

Terminal tarafında: Windows®, birçok Linux® platformu, Mac OS X, HP-UX Itanium, AIX, Solaris (SPARC & x86/x86-64)
Uygulama Desteği: Oracle, SQL Server®, Exchange Server, SharePoint®, DB2®, Informix®, Domino®, MySQL™, PostgreSQL, Sybase®, Teradata® , SAP
Sanalaştırma platformları: VMware® ve Hyper-V®

Kataloglar ve Dahasheet


Ürün Ana Kategori:

Quest

Ürün Kategori:

Veri Koruma

Bilgi Alın