Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Patch Tuesday yaklaşıyor!

E-Data Teknoloji

Patch Tuesday yaklaşıyor!

9 / Aralık / 19

Uygulamaların sadece yama planlama ve yönetimi yapılmasının ötesine geçmek için dizayn edilen Patch Tuesday, Ivanti’nin kullanıcılarına bilgi transferi yaptığı bir analiz. Bu analiz sayesinde kullanıcıların nereye odaklanması gerektiği ile ilgili bilgi ve rehberlik yapılıyor. Microsoft’un yazılımları için yaptığı güncellemeler olarak anılsa da “Patch Tuesday” daha fazlasını içeriyor.

Bilindiği üzere BT; Mac OS X ve Adobe, Oracle, Google, Mozilla, Citrix ve daha birçok üreticiye ait uygulamaların yönetildiği bir ortam olup, bu durum güvenlik açığını risk altına sokuyor. Ivanti, bu riskleri kullanıcı kontrolünde minimize edebilmek için verdiği hizmeti “yama”nın ötesine taşıyor ve düzenli Patch Tuesday analizleri düzenliyor.

Ivanti’nin son Patch Tuesday analizi endüstri uzmanı Chris Goettl ve ToddSchell ile 11 Aralık’ta. Kayıt için gecikmeyin

Sıkça Sorulan Sorular: 
Patch Tuesday nedir?
Salı yaması olarak bilinen “Patch Tuesday”, Microsoft’un yazılım güvenliğini artırmak için yayınladığı düzeltmeleri ifade eder. Microsoft, bu günlerde, yazılım sistemlerini güncel tutacak yama güncellemelerini kullanıcılarıyla paylaşır.

Windows’ta yamalama nedir?
Yamalar veya düzeltmeler, yazılım piyasaya sürüldükten sonra sistemdeki güvenlik açıklarını gidermeye yarar. Yazılım ne kadar popülerse, zaman içinde daha fazla sorun tespit edilir ve bundan dolayı daha fazla yamanın olması muhtemeldir. Yamalar; mobil uygulamalar, sunucular, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, işletim sistemleri, e-posta, ofis paketleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yazılımlara uygulanabilir. Yazılım mükemmel değildir ve yamalar, sistem hatalarını önlemeye ve kullanıcılar için güvenliği artırmaya yardımcı olabilir.

Neden yamaya ihtiyaç var?
Yazılımın piyasaya sürülmesi, hatasız, güvenlik açıkları veya diğer yazılım sorunları olmadığı anlamına gelmez. Çevrimiçi güvenlik daha büyük bir endişe haline geldikçe, bir yama yönetim sisteminin uygulanması, şirketlerin genel güvenlik altyapısı için inanılmaz derecede hayati öneme sahiptir. İşletim sistemlerini güncel ve güvende tutmak için sürekli olarak sistem yamaları gerekir. Patch Tuesday, güncellemelerin mevcut yazılım sistemlerinde uygulanması için her ay belirli bir süre oluşturur.

Kaynak için tıklayınız