Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Sonicwall Cloud App Security ile Office 365’inizi Güvenli Hale Getirin

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Sonicwall Cloud App Security ile Office 365’inizi Güvenli Hale Getirin

Sonicwall Cloud App Security ile Office 365’inizi Güvenli Hale Getirin

12 / Ekim / 20

Sonicwall Cloud App Security ile Office 365’inizi Güvenli Hale Getirin

Office 365’in yaygın biçimde kabul görmesi geleneksel IT paradigmasını değiştiriyor. Kurumsal e-posta ve verileriniz şirketinizdeki veri merkezinden Microsoft’un bulut altyapısına taşındı. Office 365 ayrıca, hassas dosya ve verilerin şirket çalışanlarınca paylaşılabileceği Microsoft Teams ve Skype for Business gibi yeni üretkenlik araçlarına da erişim sağlıyor.
Bulut güvenlik tabanlı karşılıklı sorumluluk modelinde kurumlar Office 365 içerisinde kendi veri, kullanıcı kimliği ve cihaz erişimlerinin güvenliğinden sorumlu. Nokta çözümleri tam güvenlik sağlayamazken, Proxy ve Gateway tabanlı çözümler ise gecikmeler yüzünden verimi düşürdüğünden kullanıcı deneyimini olumsuz etkiliyor.

Office 365 gibi bulut tabanlı üretkenlik paketleri için tasarlanan SonicWall Cloud App Security uygulaması, Office 365'in kendi API’leri ile entegre olarak tam görünürlük ve kontrol sağlıyor. Cloud App Security, zararlı e-postaları kullanıcıların gelen kutusuna ulaşmadan engellemek için Virtual Inline Protection tekniğini, oltalama saldırılarını önlemek için ise yapay öğrenme analizi teknolojisini kullanıyor. Cloud App Security ayrıca posta eki Sand Box ve URL analizi özellikleri ve ayrıca iş e-postalarına yönelik riskler ve kullanıcı taklidi saldırılarına karşı koruma sağlarken, gelen, giden ve kurum içi e-postaları sürekli olarak tarıyor ve gönderilen e-postaların alıcıya ulaştıktan sonra geri çekilmesine olanak sağlıyor.
Cloud App Security uygulaması ile detaylı veri kaybı önlemesini uygulayabilir, kurallara uyumu sağlayabilir, erişim kontrol politikalarını uygulayabilir, bunları yaparken de sıfır gün zararlı yazılım ve gizli bilgi yüklemelerini OneDrive veya Sharepoint Online’a yapabilirsiniz. Bu çözüm ayrıca, Office 365 kimlik bilgilerinizi kullanıcı davranışı analizi ile koruyarak, ele geçirilmiş kimlik bilgilerini belirliyor ve hesap ele geçirme saldırılarını önlüyor.

Office 365 sadece e-posta olmaktan daha öte bir paket. Bu yüzden de SonicWall Cloud App Security, şirketiniz ve verilerinizi güvende tutarak bulutun tam potansiyelini açığa çıkarabilmeniz amacıyla üretkenlik paketiniz için bütüncül koruma sunuyor.