Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

SonicWall’un 7. Nesil FireWall Cihazları ile Tanışın

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • SonicWall’un 7. Nesil FireWall Cihazları ile Tanışın

SonicWall’un 7. Nesil FireWall Cihazları ile Tanışın

25 / Kasım / 20

Ağustos ayında SonicWall, işletmeleri gelişmiş siber saldırılardan korumak için tasarlanmış bir dizi yeni donanım, hizmet ve teknolojiyi tamamen yenilenmiş SonicOS 7.0 ile birlikte tanıtmıştı.

SonicOS 7.0 tanıtımından üç ay sonra SonicWall, yeni NSa güvenlik duvarı modeli ile işletmelere ve devlet kurumlarına çoklu gigabit tehdit koruması sağlamak ve güvenli SD-Branch çözümlerini dağıtmak için bir NSa ve üç TZ firewall modelini tanıttı.

NSA 2700

SonicWall NSa 2700 ile Tanışın: Orta ve Dağıtık İşletmeler için 7. Nesil NGFW
Yeni SonicWall NSa 2700 firewall cihazı, sınıfındaki en düşük toplam sahip olma maliyeti ile kuruluşlara çoklu gigabit tehdit performansı sunar ve SonicOS 7.0 ve SonicWall Network Security Manager (NSM) aracılığıyla bulutta yerel yönetim dahil olmak üzere her zamankinden daha fazla özellik barındırır.

SonicWall Network Security Appliance (NSa) 2700, sınıfındaki en düşük toplam sahip olma maliyetiyle endüstri lideri performans sunan yeni nesil bir güvenlik duvarıdır (NGFW). NSa 2700, kötü amaçlı yazılım analizi, şifreli trafik denetimi ve bulut uygulama güvenliği gibi kapsamlı entegre güvenlik hizmetleriyle orta ölçekli ağları korur. Aynı zamanda, gerçekten sezgisel tek bir kullanıcı arayüzü ile merkezi yönetimi destekler ve operasyonel verimliliği önemli ölçüde artırır.

SonicWall NSa 2700, HA / Clustering, SD-WAN, dinamik yönlendirme ve sanal yönlendirme gibi gelişmiş ağ özelliklerini içerir. Yüksek bağlantı noktası yoğunluğuna sahip tek bir raf ünitesi cihazında doğrulanmış güvenlik etkinliğini ve sınıfının en iyisi fiyat performansını birleştirir. Kısacası, orta ölçekli işletmeler artık çok yüksek meblalar ödemeden yeni nesil güvenlik duvarlarından ihtiyaç duydukları performans, ağ ve güvenlik yeteneklerini elde edebilirler.

 

 

NSa 2700 Yeni Nesil Güvenlik Duvarında Öne Çıkanlar

Bir Bakışta NSa2700
NSa 2700, enerji açısından verimli, güvenilir bir cihazdır. Yeni nesil SonicOS 7.0 işletim sisteminden güç alan bu ürün, milyonlarca bağlantıyı işlerken multi-gigabit tehdit önleme verimi sağlar. Aşağıdakiler, NSa 2700’ü orta ve dağıtık işletmeler için çekici bir seçenek haline getiren birkaç üst düzey özelliktir:

-16 x 1 GbE arabirimi
-3 x 10 GbE arabirimi
-3 Gbps tehdit önleme performansı
-6 Gb / sn uygulama inceleme performansı
-5 milyon durum bilgili ve 500,00 DPI bağlantısı
-Saniyede 21.500 bağlantı
-Özel yönetim bağlantı noktası

 

 

 

 

Yeni SonicOS 7.0 Tarafından Desteklenmektedir
SonicWall NSa 2700, modern bir kullanıcı arayüzü, sezgisel iş akışları ve kullanıcıya öncelik veren tasarım ilkeleri sunmak için sıfırdan inşa edilmiş yeni bir işletim sistemi olan SonicOS 7.0 üzerinde çalışır. SonicOS 7.0, kurumsal düzeyde iş akışlarını, kolay konfigürasyonu ve basitleştirilmiş ve esnek yönetimi kolaylaştırmak için tasarlanmış birden çok özellik sunar – bunların tümü, işletmelerin hem güvenliklerini hem de operasyonel verimliliklerini geliştirmelerine olanak tanır.

 

SonicOS 7.0 özellikleri:

-Yeniden Birleştirme Gerektirmeyen Derin Paket Denetimi® (RFDPI) ve Gerçek Zamanlı Derin Bellek Denetimi ™ (RTDMI)
-Güvenli SD-WAN
-Yüksek Kullanılabilirlik / Kümeleme
-TLS 1.3 desteği
-Sezgisel, single-pane-of-glass yönetim
-Ağ Geçidi Anti-Virüs, Saldırı Önleme ve Uygulama Kontrolü
-Capture ATP Multi-Engine Sandboxing
-URL Filtreleme

NSa 2700 Dağıtım Seçenekleri
SonicWall NSa 2700, orta ve dağıtılmış işletmeler için iki ana dağıtım seçeneğine sahiptir:

İnternet Uç Dağıtımı
Bu standart dağıtım seçeneğinde, SonicWall NSa 2700, özel ağları İnternet’ten gelen kötü amaçlı trafikten koruyarak şunları yapmanıza olanak tanır:

-Sınıfında en yüksek performansa ve bağlantı noktası yoğunluğuna (10 GbE bağlantısı dahil) sahip, kanıtlanmış bir NGFW çözümü dağıtın
-Performanstan ödün vermeden İnternet’ten gelen kaçamak tehditleri engellemek için görünürlük kazanın ve TLS 1.3 dahil şifreli trafiği inceleyin
-Kötü amaçlı yazılım analizi, bulut uygulama güvenliği, URL filtreleme ve itibar hizmetleri dahil olmak üzere entegre güvenlik ile kuruluşunuzu koruyun

 

 

 

Orta ve Dağınık Kurumsal Dağıtımı

SonicWall NSa 2700, SD-WAN’ı destekler ve merkezi olarak yönetilebilir, bu da onu orta ve dağıtık işletmeler için ideal hale getirir. Kuruluşlar, NSa’nın 10 GbE bağlantısını içeren yüksek bağlantı noktası yoğunluğundan yararlanarak dağıtılmış şubeleri ve geniş alan ağlarını destekleyebilir. Bu dağıtım, kuruluşların şunları yapmasına olanak tanır:

-Şirket merkezlerinden geri taşıma (back-hauling) yerine dağıtılmış şubelere doğrudan güvenli İnternet erişimi sağlayın
-Dağıtılmış şube ofislerinin şirket genel merkezindeki veya genel bir buluttaki dahili kaynaklara güvenli bir şekilde erişmesine izin vererek uygulama gecikmesini önemli ölçüde artırın
-Sezgisel, single-pane-of-glass bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla erişilen merkezi bir yönetim sistemi kullanarak karmaşıklığı azaltın ve işlemleri iyileştirin

 

 

Genel Çözüm Değeri

 

Yeni NSa 2700, işletmelere, tümü daha düşük bir toplam sahip olma maliyetiyle, yüksek hız ve bağlantı noktası yoğunluğuna sahip, sınıfının en iyisi yeni nesil bir güvenlik duvarı sunuyor. Kötü amaçlı yazılım analizi, URLF ve bulut uygulama güvenliği gibi entegre güvenlik hizmetleriyle NSa 2700, işletmelere gelişmiş tehditlere karşı üstün koruma sunuyor.

 

Yeni NSa 2700 hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

 

SonicWall TZ270/370/470

TZ270, TZ370 ve TZ470 ile Tanışın – Sektör Lideri Performansa Sahip 7. Nesil NGFW
Ağustos ayında SonicWall, modern şubeler için tasarlanmış TZ570 ve TZ670’in eklenmesiyle TZ serisini genişletmişti. Yeni SonicWall TZ270, TZ370 ve TZ470 giriş seviyesi güvenlik duvarları, güvenli SD-Branch çözümlerini dağıtmak için daha fazla seçenek sunar. 5G’ye hazır olan yeni TZ modelleri, NSM tarafından da yönetilebilir, bu da kuruluşlara basitleştirilmiş yönetim, analiz ve raporlama için tek, kullanımı kolay bir bulut arayüzü sunar.

SonicWall TZ270, TZ370 ve TZ470 (ve bunların kablosuz benzerleri olan TZ270W, TZ370W ve TZ470W), küçük işletmelerin ve modern şubelerin gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış son teknoloji donanıma sahiptir.

 

Yeni TZ serisi cihazların çığır açan performans yetenekleri, tüm multi-gigabit kablolu ve 802.11ac Wave 2 kablosuz ağlar üzerinden otomatikleştirilmiş gerçek zamanlı ihlal tespiti ve önleme özellikleri ile TLS / SSL şifre çözme ve incelemeye olanak tanır. TZ470, sınıfında çoklu gigabit arayüzler içeren ilk masaüstü form faktörü güvenlik duvarıdır. Yeni TZ Serisi cihazlar, yüksek bağlantı noktası yoğunluğu, yüksek hızlı işlemciler ve sağlam yerleşik belleğe ek olarak, küçük işletmeler ve güvenli şubeler için mükemmel olan 256 GB’a kadar genişletilebilir depolama içerir.

 

Bir bakışta teknik özellikler:

-2,5 Gbps’ye kadar tehdit önleme performansı
-10GbE arayüzleri
-11ac Wave 2 kablosuz desteği
-256 GB’a kadar genişletilebilir depolama
-5G / LTE USB modemler için USB 3.0 süper hızlı bağlantı noktaları

 

Yeni TZ cihazları SonicOS 7.0 tarafından desteklenmektedir. Ağustos ayında piyasaya sürülen bu tamamen yeniden tasarlanmış işletim sistemi, yeni TLS 1.3 şifreleme standardı desteği dahil olmak üzere birçok yeni özellik sağlar.

 

Dijital Dönüşüm için Entegre Yaklaşım

Peki yeni TZ270, TZ370 ve TZ470 işletmelere dijital dönüşüm konusunda nasıl yardımcı oluyor?

Tehditlerin sürekli olarak gelişmekte olduğunu biliyoruz. Yeni TZ serisi serisi, selefinin yerini almanın ötesinde, yüksek hızlı tehdit önleme ihtiyacını karşılayan üçüncü taraf sertifikaları ve incelemeleri ile ödüllü güvenlik çözümleri sunar. Şifrelenmiş web trafiğinde gizlenen bilinmeyen ve sıfır gün saldırıları gibi gelişmiş tehditler, SonicWall’ın patent bekleyen Real-Time Deep Memory Inspection ™ (RTDMI) teknolojisine sahip bulut tabanlı, çok motorlu korumalı Sandbox hizmeti kullanılarak engellenir.

Ek ücret olmaksızın sağlanan yerleşik SD-WAN ile yeni TZ serisi, QoS özellikleri aracılığıyla kritik bulut uygulamaları için uygulama performansı sağlamak üzere pahalı WAN bağlantı teknolojilerinin ve bağımsız SD-WAN cihazlarının yerini alabilir. Ek olarak, SonicWall Switch ve SonicWave erişim noktaları ile birlikte multi-gigabit arayüzlerin kullanılması, ağların artan mobil cihazlardan kaynaklanan yüksek bant genişliği gereksinimlerine ayak uydurabilmesini sağlar.

SonicWall Network Security Manager (NSM), bulut ve şirket içi form faktörleri aracılığıyla merkezi bir yönetim ve analiz platformu sunar. Sınırlı BT personeline ve siber güvenlik becerilerine sahip olmayan küçük işletmeler, dağıtımda hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek için NSM tarafından sunulan Zero-Touch dağıtımından ve birleşik politika uygulamasından yararlanabilir. TZ serisi güvenlik duvarları, SonicWall Switch’ler, SonicWave erişim noktaları ve Capture Client uç nokta güvenliği kullanılarak erişim ve uç nokta ağlarında birleştirilmiş güvenlik sunar, tek bir sistemden yönetilerek ürünler arası görünürlüğü ve kontrolü artırır. Bu uçtan uca güvenlik yığını, yönetimi kolaylaştıran ve şu anda piyasada bulunan benzer çözümlerden daha düşük bir sahip olma maliyeti ile gönül rahatlığı sunan güçlü, birleşik bir güvenlik duruşu sağlar.

 

Teknolojiyi test edin

SonicWall canlı demosunda yeni TZ Serisi tabanlı çözümü test edin: https://livedemo.sonicwall.com.

 

Yeni TZ Serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz: