Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable güvenlik açığı önceliklendirme ve düzeltme yeteneklerini artırıyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Tenable güvenlik açığı önceliklendirme ve düzeltme yeteneklerini artırıyor

Tenable güvenlik açığı önceliklendirme ve düzeltme yeteneklerini artırıyor

8 / Ağustos / 19

Bugün dünyada 27 binden fazla kuruluşun, Fortune 500’ün yüzde 50’sini aşkın şirketin siber risklerini anlamak ve minimume indirmek için güvendiği Tenable® Inc. bu konudaki yeteneklerini artırmaya devam ediyor. Son olarak şirket, bulut ve on-prem güvenlik açığı yönetimi için risklerin daha önce keşfedilmesini, önceliklendirilmesini ve giderilmesini hızlandıran, Tenable.io® ve Tenable.sc™ dahilindeki yeni Öngörüsel Önceliklendirme (Predictive Prioritization) yeteneklerini açıkladı. 

 

Yayımlayan yazılım satıcısına bağlı olarak, bir güvenlik açığının genel olarak duyurulması ile NVD’de göründüğü zaman arasında önemli bir gecikme olabilir. Ayrıca, kuruluşlar genellikle iyileştirme çabalarına öncelik vermek için NVD’nin ciddiyet derecesine güvenmektedir. Bu gecikme, güvenlik ekiplerinin yeni güvenlik açıklarından hangilerinin işletme için ciddi risk oluşturduğunu tam olarak belirleyemediği bir Siber Pozlama açığı yaratmaktadır.

 

Tenable’ın Cyber Exposure platformu şimdi NVD’de yayınlanmadan önce güvenlik açıklarına öncelik vererek ve nihayetinde gecikmeyi azaltan ve iyileştirme süresini hızlandırarak bu sorunu çözüyor.

 

NVD: Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı

Devamı için tıklayınız