Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Tenable Zero-Day (Sıfır Gün Güvenlik Açığı Saldırısı) araştırmalarında 1 numara

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Tenable Zero-Day (Sıfır Gün Güvenlik Açığı Saldırısı) araştırmalarında 1 numara

Tenable Zero-Day (Sıfır Gün Güvenlik Açığı Saldırısı) araştırmalarında 1 numara

20 / Kasım / 19

Bir yazılımda daha önce bilinmeyen veya tespit edilmeyen konuyla ilgili kusurları ve saldırı gerçekleşene kadar tespit edilmesi zor olan zafiyetleri temsil eden Sıfırıncı Gün Açıklıkları yani Zero-Day, siber güvenlik ekosisteminde çok önemli bir yer taşıyor.

Tenable, bugün bir yıl süre içerisinde 100 adet Zero-Day işlemini geçen ilk ve tek güvenlik açığı yönetimi markası olduğunu açıkladı. Tenable, kurum ve kullanıcıların güvenliklerini artırmak ve daha önce açıklanamayan kusurları belirlemek için özellikle derin güvenlik açığı uzmanlığından yararlanıyor.

Tenable araştırma ve geliştirme ekibinin en önemli keşiflerinden biri de Slack uygulamasındaki kurumsal casusluk ve dosya manipülasyonunu önlemek için kullanılabilecek güvenlik açığı oldu.

 

Tenable ortak kurucusu ve CTO’su Renaud Deraison “Tenable, en büyük güvenlik açıklarını yakalayan istihbarat bilgi tabanını ve sektördeki en uzman güvenlik araştırma ekiplerinden birini inşa ediyor. Müşterilerimizin güvenlik açıklarını daha hızlı ve daha doğru bulmalarına ve düzeltmelerine yardımcı olma konusunda bu uzmanlığa güveniyoruz”dedi.

 

Haberin orijinali için tıklayınız