Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Thycotic Yeni Entegrasyonu ile Kubernetes’te Ayrıcalıklı Kimlik Bilgilerini Koruyor

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Thycotic Yeni Entegrasyonu ile Kubernetes’te Ayrıcalıklı Kimlik Bilgilerini Koruyor

Thycotic Yeni Entegrasyonu ile Kubernetes’te Ayrıcalıklı Kimlik Bilgilerini Koruyor

17 / Temmuz / 20

Aralarında Fortune 100’ün yüzde 25’inin de bulunduğu 10 binden fazla kuruma Yetkili Hesap Yönetimi teknolojisi çözümü sunan Thycotic, Kubernetes (K8s) ile entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyon ile Kubernetes’te saklanan mevcut şifrelerin Thycotic Secret Server ve DevOps Secrets Vault üzerinden yönetimi sağlanacak.

Geniş DevOps altyapısı olan kuruluşlar için tek bir PAM çözümüne sahip olmak merkezi kontrol, tutarlı yetki politikaları ve kapsamlı raporlama yeteneğine olanak tanıyor. Bu sayede yazılımcılar, mühendisler ve diğer BT ekipleri işlerini güvenli bir şekilde ve politika bazlı bir platform ile yönetme gücüne sahip oluyor. Bu entegrasyon ile çok yaygın bir sorun olan DevOps ekiplerinin uygulama şifrelerini script ve konfigürasyon dosyalarına gömülü bir şekilde eklemeleri durumunu da ortadan kaldırır.

Thycotic Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Jai Dargan konu ile ilgili, “Kubernetes’in kurumsal altyapılarda yaygınlaşmasıyla birlikte bu ortamların güvenliği büyük önem kazanmıştır. Bu entegrasyon, PAM çözümlerimizle kullanıcıları oldukları yerde buluşturuyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından görebiliyor ve müşterilerimizin genişleyen saldırı yüzeylerini güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Secret Server ve DevOps Secrets Vault ayrıca Jenkins, HashiCorp Terraform ve Red Hat Ansible gibi diğer DevOps çözümleriyle entegrasyon kabiliyetine sahip PAM çözümleridir. Java, Go, Python ve .NET gibi programlama dilleri için yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) de mevcuttur. Thycotic, Kubernetes entegrasyonu da dahil olmak üzere, önemli entegrasyonlar için güvenlik odaklı yazılım mimarisi ve mühendisliğinde 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Migus Group ile iş birliği yapmıştı.

Haberin devamı için tıklayınız