Arama Yapın

Aramak istediğiniz kelimeyi boşluğa yazıp arama butonuna basın.

Thycotic’ten Yenilik: Identity Bridge

E-Data Teknoloji

  • Anasayfa
  • Thycotic’ten Yenilik: Identity Bridge

Thycotic’ten Yenilik: Identity Bridge

25 / Ağustos / 20

Aralarında Fortune 100 liderlerinin de olduğu ve 10 binden fazla kuruma Yetkili Hesap Yönetimi (PAM) teknolojisi sunan Thycotic, son olarak Thycotic Identity Bridge’in lansmanını yaptı. Thycotic Identity Bridge yerel hesap ihtiyacını ortadan kaldırarak, basitleştirilmiş kimlik doğrulama ve yetkilendirme için merkezi bir dizinde tek bir hesabın kullanılmasına izin veriyor. Bu yöntem, kimlik güvenliğini kolaylaştırmaya, saldırı yüzeyini sağlamlaştırmaya ve erişim kontrolü yönetimini  basitleştirmeye yardımcı oluyor.

Merkezi Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme ile Unix ve Linux Yerel Hesaplarının Güvenliğini Sağlayın ve Yönetin

BT yöneticilerinin artık Unix / Linux sunucularındaki ve iş istasyonlarındaki kullanıcıları yönetmesine gerek kalmadığı son yenilik, merkezi kimlik doğrulama ve yetkilendirme için sadece kullanıcı adı ve şifre bilgisi istiyor.

Identity Bridge çözümü sayesinde BT yöneticileri, birden fazla hesap oluşturma veya bu hesapları birden çok konumda yönetme gibi operasyonlara artık ihtiyaç duymuyor. Bununla birlikte Identity Bridge, hesapların iptal edilmesi (deprovision) gibi süreçlerde oluşacak baş ağrılarını da ortadan kaldırıyor. Identity Bridge tüm platformlardaki kullanıcılar ve gruplar için tek bir kontrol noktası sağlıyor.

Identity Bridge ile Zamandan Tasarruf

Unix ve Linux yöneticileri, çoğunlukla rutin süreçler için gereğinden fazla zaman harcarken, Active Directory’den ayrı dizinlerde kullanıcı yönetimi için de ekstra saatlerini ortaya koyarlar. Aynı şekilde Unix ve Linux sistemleri için farklı şifre politikaları nedeniyle denetimler zahmetli ve merkezi olmayan hesap yönetimi nedeniyle erişim kontrolü fazlasıyla karmaşık.

Thycotic Identity Bridge, Unix ve Linux sistemler için merkezi kimlik doğrulama ve yetkilendirme sağladığı yeni çözümü ile kimliklerde tutarlılık sağlamak için platform ve işletim sisteminden bağımsız olarak kurumun mevcut Active Directory’sini kullanıyor. Bu çözümle BT Yöneticileri, kullanıcıları ve grupları, erişime sahip oldukları sistemleri yönetmek için merkezi kimlik yönetimi yapma ve süreçlerini sadeleştirme imkanına sahip oluyor.

Mini demo videoyu izlemek ve demo lisansı temin etmek için tıklayın

Tüm sorularını için bize info@e-data.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.